REKLAMA

Rząd postanowił. Ponad setka nowych fotoradarów na polskich drogach

Rząd postanowił. Ponad setka nowych fotoradarów na polskich drogach

W tym roku wakacje mogą być droższe – na polskich drogach pojawi się więcej fotoradarów. Rząd dał na ich postawienie pół roku.

„Na polskich drogach pojawi się kolejnych ponad sto urządzeń rejestrujących zachowania kierujących. W grę wchodzą różne wykroczenia, nie tylko prędkość” – informuje dzisiejsza Rzeczpospolita. Rząd dał na zmiany pół roku.

REKLAMA

O rozmieszczeniu nowych urządzeń będzie decydował Instytut Transportu Drogowego. To on wskaże Inspekcji Transportu Drogowego kolejne szczególnie niebezpieczne miejsca na polskich drogach. To w tych miejscach powstanie setka nowych fotoradarów.

Tymczasem już pod koniec 2020 r. na naszych drogach zaroi się od nowych urządzeń rejestrujących, lwia część środków na ich zbudowanie będzie pochodzić z Brukseli.

Z ustaleń „DGP” wynika, że Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała właśnie zgodę, by wykorzystać pieniądze z Unii na rozbudowę sieci fotoradarów. „Chodzi konkretnie o wart 162 mln zł projekt „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” – czytamy.

Projekt zakłada, że liczba urządzeń rejestrujących prędkość lub przejazd na czerwonym świetle, wzrośnie o kilkaset sztuk. Według „DGP” możliwe jest, że liczba fotoradarów się podwoi.

rzeczpospolita/dgp

Zobacz także: Korwin-Mikke ostro o politykach: „Dostają pieniądze od Żydów”

REKLAMA

Komentarze