REKLAMA

Startuje projekt „Polski Wojownik”, czyli treningi MMA dla weteranów

Startuje projekt „Polski Wojownik”, czyli treningi MMA dla weteranów

REKLAMA

Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało nowy projekt pomocy weteranom po misjach – „Polski Wojownik”. Weterani będą mogli ćwiczyć w Warszawie, Giżycku, Gdyni, Szczenie, Świętoszowie, Rzeszowie czy Krakowie.

Każdy żołnierz to wojownik i nikt tak dobrze nie nawiąże z nim więzi emocjonalnej, jak inny wojownik, a jeżeli do tego jeszcze jest autorytetem, to łatwiej osiągnąć zamierzone efekty dydaktyczne i terapeutyczne – piszą inicjatorzy projektu.

Na portalu MON można przeczytać, że projekt rozpocznie się 25 maja w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Będą to zajęcia edukacyjno-sportowe przeznaczone dla wojskowych mających za sobą służbę poza granicami kraju.

Organizatorem i pomysłodawcą jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zajęcia będą polegały na przeprowadzeniu treningów z mieszanych sztuk walki tzw. MMA. Będą je prowadzić czołowi polscy zawodnicy walczący w KSW oraz mistrzowie innych federacji.

Nauka MMA pozwala nabyć umiejętności walki bezpośredniej, nie ograniczającej się tylko do rzutów, czy boksu, a pozwalająca stosować znacznie więcej technik czyniąc walkę efektywniejszą a żołnierza wszechstronniejszym – podkreśla ambasador sportowy projektu Tomasz Drwal, pierwszy Polak walczący w UFC.

W ramach „Projektu Wojownik” raz w miesiącu będą organizowane zajęcia edukacyjno-sportowe dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych – informują organizatorzy zajęć.

mon.gov.pl

 

REKLAMA

Komentarze