REKLAMA

Starszej i schorowanej zakonnicy odmówiono miejsca w domu opieki, ponieważ nosi welon

Starszej i schorowanej zakonnicy odmówiono miejsca w domu opieki, ponieważ nosi welon

Starszej i schorowanej zakonnicy odmówiono miejsca w domu opieki. Jaki powód podały władze domu spokojnej starości? Kobieta nosi… welon.

„To paranoja” – komentuje portal gosc.pl. Jak informuje – historia miała miejsce we wschodniej Francji. W Vesoul ponad osiemdziesięsioletnia zakonnica wróciła do swojej rodzinnej miejscowości – chciała zamieszkać w lokalnym domu starości. Okazało się jednak, że nie będzie mogła w nim zamieszkać.

Wniosek o pobyt w domu opieki został złożony jeszcze w październiku 2018 roku. Już rok temu nie było dla niej miejsca, jednak siostra złożyła odpowiednie wnioski i została wpisana na listę oczekujących. W lipcu tego roku otrzymała wiadomość, że podanie zaakceptowano.

Władze ośrodka postawiły jednak przed zakonnicą warunki. W domu opieki społecznej są pojedyncze pokoje, ale posiłki spożywane są zazwyczaj w jednej sali. Dlatego do wiadomości o otrzymaniu miejsca dołączono wskazówki odnośnie ubioru. Okazało się, że zakonnica nie może nosić welonu.

Sprawę komentuje miejscowy ksiądz, który wprost mówi o „chrześcijańskiej fobii”. Ośrodek podkreśla jednak, że siostra nie chciała zaakceptować regulaminu dlatego wyrzucono ją z domu opieki.

REKLAMA

Komentarze