REKLAMA

Skandaliczny projekt w Rosji! Potępienie paktu Ribbentrop- Mołotow zostanie anulowane?

Skandaliczny projekt w Rosji! Potępienie paktu Ribbentrop- Mołotow zostanie anulowane?

Do rosyjskiej Dumy trafił kontrowersyjny projekt, wedle którego rezolucja o potępieniu paktu Ribbentrop- Mołotow miałaby zostać unieważniona.  Złożył go rosyjski deputowany Aleksiej Żulawliew. Przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej przekazał go do komisji ds. międzynarodowych.

REKLAMA

Pakt Ribbentrop – Mołotow potępiła rezolucja „W sprawie politycznej i prawnej oceny sowiecko- niemieckiego traktatu o nieagresji z 1939 roku”.  Jej przyjęcie nastąpiło 24 grudnia 1989 roku przez Zjazd Deputowanych Ludowych ZSRR. Jak przekonuje jednak Aleksiej Żurawliew, niniejszy dokument „nie jest zgodny z zasadami sprawiedliwości historycznej”. Stwierdził, że rezolucja została przyjęta w warunkach niestabilności politycznej. Towarzyszyły temu dodatkowo naciski sił zewnętrznych, dlatego decyzje jej autorów nie były obiektywne i bezstronne. Co jest szczególnie zaskakujące, pakt Ribbentrop- Mołotow określił jako kwestię „transformacji geopolitycznej w Europie w przededniu II wojny światowej„.

Tajne protokoły były wtedy rzeczą charakterystyczną

Rosyjski deputowany uważa także, że tajne protokoły w tamtym czasie były rzeczą charakterystyczną. Dodał, że pakt Ribbentrop Mołotow nie uwzględniał zmian granic innych państw. Ma to jednak miejsce dzisiaj- poprzez eksport demokracji w postaci „pomarańczowych rewolucji”.

Kwestia Paktu Ribbentrop-Mołotow to prawdopodobnie jeden z zabiegów Rosji, który ma oczyścić to państwo z odpowiedzialności za II wojnę światową. Wg ostatniej narracji rosyjskiej to Polska ponosi winę za wybuch wojny -za sprawą układu monachijskiego.

ŹRÓDŁO: DORZECZY

Zobacz także: Niemcy: MSZ wzywa rosyjskiego ambasadora. Chodzi o cyberatak

REKLAMA

Komentarze