REKLAMA

Sekretarz stanu USA spotka się z Putinem w Rosji

Sekretarz stanu USA spotka się z Putinem w Rosji

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwiedzi Rosję, gdzie spotka się z prezydentem Władimirem Putinem i ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Do spotkania dojdzie w dniach 12-14 maja. Informację potwierdza amerykański Departament Stanu.

Pompeo omówi z Putinem i Ławrowem „pełny zakres dwustronnych i wielostronnych wyzwań” – dodano. Sekretarz stanu odwiedzi Moskwę i Soczi.

We wtorek rosyjska agencja TASS informowała, że Ławrow spotka się 14 maja z Pompeo w Soczi. Kreml nie wykluczył, że później sekretarza stanu przyjmie też Putin.

Brak obrazka

„Rozmowy Ławrowa i Pompeo zaplanowane są na 14 maja w Soczi. Strony porozumiały się w tej sprawie podczas rozmów w Finlandii” – poinformowało źródło cytowane przez TASS.

Zobacz także: Braun na marszu #STOP447: Mosbacher go home! [WIDEO]

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził później, że spotkanie z Ławrowem jest głównym punktem wizyty Pompeo. Pieskow dodał, że Kreml „nie wyklucza, że po rozmowach szefów resortów spraw zagranicznych Pompeo zostanie przyjęty przez prezydenta Rosji”.

Szefowie dyplomacji Rosji i USA spotkali się w poniedziałek w fińskim Rovaniemi podczas obrad ministrów państw Rady Arktycznej. Oba kraje są członkami tej struktury.

Brak obrazka

Źródło: / PAP /

REKLAMA

Komentarze