REKLAMA

Sędzia dwa miesiące czyta wyrok ws. Amber Gold. Skończy we… wrześniu

Sędzia dwa miesiące czyta wyrok ws. Amber Gold. Skończy we… wrześniu

Sędzia od dwóch miesięcy czyta wyrok ws. Amber Gold. Mimo, że wyrok zapadł to nadal nie wiadomo na jaką karę zostali skazani twórcy piramidy finansowej. Dowiemy się tego we… wrześniu.

„Można zakładać, iż zakończenie ogłaszania wyroku może nastąpić we wrześniu” – poinformowała portal onet.pl rzecznik gdańskiego sądu. Dlaczego proces trwa tak długo? Jest to spowodowane długością sentencji wyroku, która liczy aż 60 tomów. Kary dla Marcina P. i Katarzyny P. zawarte są w ostatnim tomie.

„Pani sędzia Lidia Jedynak odczytuje średnio około jeden tom w trakcie posiedzenia. Tom zawiera 200 kart” – mówi rzecznik gdańskiego SO sędzia Łukasz Zioła. – „W czerwcu wyznaczano cztery dni posiedzeń tygodniowo, a w lipcu trzy dni. Posiedzenia rozpoczynają się o godzinie 9 i trwają do godziny 14.30 lub do 15”.

Rzecznik poinformował, że pozostało do przeczytania jeszcze 20 tomów wyroku. Finał odczytywania przewidywany jest na wrzesień. Takiego postępowania wymaga kodeks postępowania karnego. Podczas odczytywania wyroku należy wymienić wszystkich pokrzywdzonych, a więc w tym przypadku aż 19 tysięcy osób.

„Wobec pojawiających się doniesień medialnych, iż pani sędzia ma zaplanowany urlop w sierpniu, chciałbym poinformować, że nie składała wniosku o udzielenie jej urlopu wypoczynkowego w tym terminie” – tłumaczy sędzie rzecznik. Podkreśla także, że Lidia Jedynak zajmuje się tylko i wyłącznie sprawą Amber Gold.

onet
REKLAMA

Komentarze