REKLAMA

Rzeczniczka PiS znów o partii o. Rydzyka. „To nie jest partia ojca dyrektora. Osobiste ambicje”

Rzeczniczka PiS znów o partii o. Rydzyka. „To nie jest partia ojca dyrektora. Osobiste ambicje”

Podana przez wp.pl informacja o rejestracji nowej partii politycznej pod patronatem ojca Tadeusza Rydzyka wywołała spore zamieszanie w obozie rządowym. Rzeczniczka PiS już wcześniej pisała na ten temat na Twitterze. Teraz ponownie zabrała głos w Sejmie.

Przypomnijmy, portal wp.pl poinformował kilka dni temu, że środowisko związane z Radiem Maryja i o. Tadeuszem Rydzykiem zakłada własną partię. Pełnomocnikiem odpowiedzialnym za rejestracje ugrupowania jest europoseł Mirosław Piotrowski, który w rozmowie z wp.pl potwierdził te doniesienia.

“Składałem wniosek o rejestrację partii w ubiegłym tygodniu, we wtorek. Mam nadzieję, że sąd zarejestruje ją w ciągu kilku tygodni.” – potwierdził Mirosław Piotrowski.

Na Twitterze do tych rewelacji odniosła się rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Raczej nie bagatelizuje tych doniesień.”Każdy ma prawo zakładać partię,ale to kwestia odpowiedzialności za państwo.Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu.Niektórzy mogą mieć indywidualne cele.PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo.Każdy,kto burzy układ dzisiejszy ułatwia powrót do władzy lewicy.” – napisała.

Teraz po raz kolejny odniosła się do tej sprawy podczas rozmowy z dziennikarzami w Sejmie.

„To nie jest partia ojca dyrektora. Wiele osób to dementowało.” – podkreśliła. „Każdy ma prawo do tworzenia inicjatywy, taką jaką jest partia polityczna, natomiast sukcesem na prawicy jest jedność i każdy, kto buduje nową inicjatywę, tę jedność zaburza. Być może tutaj rolę grają osobiste ambicje. Jak będzie, zobaczymy.” – dodała wicemarszałek Sejmu.

 

dorzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze