REKLAMA

Roty Niepodległości: „Jesteśmy po rozmowie ze szpitalami, które przyjmą od nas respiratory”

Roty Niepodległości: „Jesteśmy po rozmowie ze szpitalami, które przyjmą od nas respiratory”

Roty Niepodległości informują o postępach zbiórki #DajmyOddech: „Jesteśmy po rozmowie ze szpitalami, które przyjmą od nas respiratory”.

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy, że zbiórka #DajmyOddech przekroczyła już 100 tysięcy złotych! Niesamowita mobilizacja Polaków umożliwia dalsze działań Rot ws. pandemii koronawirusa. O swoich postępach działacze informują na Twitterze.

„Jesteśmy już po rozmowach ze szpitalami, które bardzo chętnie przyjmą od nas sprzęt potrzebny do walki z koronawirusem. Oprócz respiratorów szpitale potrzebują maseczek, kombinezonów ochronnych czy komór do dezynfekcji, co także postaramy się zorganizować” – piszą Roty Niepodległości.

Jednocześnie organizatorzy dziękują za każdą wpłatę, ale mobilizują przy tym wszystkich, którzy mogą wspomóc zbiórkę: „Zebraliśmy olbrzymią kwotę, dzięki której będziemy w stanie zakupić specjalistyczny sprzęt dla szpitali do walki z koronawirusem. To dla nas bardzo trudny czas. Bądźmy razem. Solidarni. Jeśli jeszcze nie wsparłeś naszej obywatelskiej zbiórki”.

DajmyOddech to odpowiedź na szerzącą się pandemię koronawirusa. W Polsce są już 1984 przypadki zarażenia koronawirusem – liczba ta jednak lawinowo rośnie. Coraz więcej osób znajduje się w ciężkim stanie, codziennie też dowiadujemy się o nowych ofiarach pandemii: „Respiratorów nie da się podzielić między pacjentów, więc już niedługo pracownicy naszej służby zdrowia staną przed dramatyczną decyzją, kogo da się ratować, a kogo już nie”.

REKLAMA

Komentarze