REKLAMA

Protesty w Paryżu: Kapitan policji aresztowany za udział w manifestacji żółtych kamizelek

Protesty w Paryżu: Kapitan policji aresztowany za udział w manifestacji żółtych kamizelek

Bilans demonstracji w Paryżu, z policyjnego punktu widzenia, to 163 osoby aresztowane w sobotnie popołudnie. Wśród nich jest 50-letni Nicolas C. – kapitan policji aresztowany za udział w manifestacji żółtych kamizelek.

REKLAMA

Incydent miał miejsce na Polach Elizejskich późnym rankiem. Komisarz policji był w grupie żółtych kamizelek. Kiedy zmotoryzowany patrol, przejeżdżał obok, kapitan policji wykrzyczał : „Jesteście tylko dupkami, pedałami, za moich czasów policja, to nie było to.”

Aresztowany, pokazał swoją kartę policyjną

Kilka minut później, przesłuchano go za obrażanie patrolu policyjnego. Kiedy mężczyzna wylegitymował się okazało się to kompletną niespodzianką dla policji – aresztowany wyjął bowiem swoją kartę policyjną.

Nicolas C. jest rzeczywiście kapitanem policji w Wydziale Technologii i Systemów Informatycznych Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z siedzibą w Issy-les-Moulineaux. Jest kapitanem od 1995 r.

Po przesłuchaniu został przewieziony do aresztu na komisariat policji w czternastej dzielnicy Paryża. Przedstawił się w tym areszcie jako „żółta kamizelka”. Zgodnie z naszymi informacjami, ​​policja zamierza skierować go na badania psychiatryczne.

 
REKLAMA

Komentarze