REKLAMA

Rośnie liczba utonięć

Rośnie liczba utonięć

Tylko od początku sierpnia w Polsce utonęło 30 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed wchodzeniem do wody po spożyciu alkoholu.

Według statystyk Policji w lipcu utonęło 75 osób, a od początku sezonu, czyli od kwietnia, życie w wodzie straciło 267 osób.

REKLAMA

Główną przyczyną tak dużej liczby utonięć jest wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Drugą przyczyną jest brawura połączona z brakiem umiejętności. Trzecią najpopularniejszą przyczyną utonięć jest fala upałów. Gwałtowne wejście do wody po długim przebywaniu na słońcu może spowodować szok termiczny, a w konsekwencji zatrzymanie akcji serca.

Policja oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed niestrzeżonymi kąpieliskami, ponieważ to na nich dochodzi do największej liczby utonięć. RCB zaleca by korzystać z kąpielisk, na którym są ratownicy WOPR.

RCB ostrzega również przed upałami i zaleca by dzieci i osoby starsze bez powodu nie wychodziły z domu. Wśród zaleceń RCB jest m.in. przebywanie w zacienionych miejscach i posiadanie przy sobie butelki z wodą.

źródła: statystyka.policja.pl, rcb.gov.pl, tvp.info

REKLAMA

Komentarze