Robert Kubica z pierwszym punktem po dramatycznym GP Niemiec

/ Twitter/@F1

Wyścig o GP Niemiec został okraszony o wiele wydarzeń z powodu zmiennej sytuacji pogodowej na torze. Nawierzchnia dała w kość kilku kierowcom, którzy wypadając z toru jazdy wpadali z impetem na bandę poważnie uszkadzając samochód. Robert Kubica ukończył wyścig pierwotnie na 12. miejscu, lecz FIA po kilku godzinach ukarała dwóch kierowców Alfy Romeo.

Max Verstappen wygrał dramatyczny wyścig o GP Niemiec. Holender po znakomitej jeździe oraz dobrej strategii inżynierów Red Bulla zdobył drugie zwycięstwo w tym sezonie. Nieoczekiwanie na podium znalazł się powracający po półtorarocznej przerwie Danił Kwiat z Torro Rosso.

Dzięki trzeciemu miejscu, Rosjanin zdobył dla ekipy z Włoch drugie podium w historii startów (pierwsze zdobył Sebastian Vettel wygrywając wyścig dekadę temu – red). Przed nim na drugim miejscu uplasował się niemiecki kierowca z Ferrari – Sebastian Vettel, który startował z 20 pozycji.

Robert Kubica zdobywa pierwszy punkt po 9 latach

Członek sztabu inżynieryjnego FIA wykrył przy dwóch bolidach Alfy Romeo nieprzepisowe sprzęgło. Federacja przez kilka godzin obradowała i analizowała sprawę.

Ostatecznie ukarała obu kierowców włoskiej stajni 30 sekundową karą co przyczyniło się do spadku poza punktowane miejsca. Tym samym Robert Kubica, który pierwotnie ukończył wyścig na 12 miejscu – dobrego z perspektywy osiągów uzyskiwanych przez bolidy Williamsa – wskoczył na 10. miejsce.

Pozycja ta premiowana jest jednym punktem do klasyfikacji kierowców. Jest to pierwsza zdobycz punktowa po powrocie do Formuły 1.