REKLAMA

Reprezentanci Niemiec Gundogan i Ozil poparli Erdogana. Dali mu koszulkę „dla mojego prezydenta” i wybuchł skandal

Reprezentanci Niemiec Gundogan i Ozil poparli Erdogana. Dali mu koszulkę „dla mojego prezydenta” i wybuchł skandal

REKLAMA

Mesut Ozil i Ilkay Gundogan wywołali burze za naszą zachodnią granicą. Reprezentanci Niemiec udzielili poparcia głowie tureckiego państwa. Recep Erdogan dostał od nich koszulkę z dedykacją „dla mojego prezydenta”. To nie spodobało się w Niemczech.

Piłkarze spotkali się z prezydentem Turcji w Londynie podczas jego wizyty na Wyspach. W spotkaniu udział brał tez grający na co dzień w angielskim Evertonie reprezentant Turcji Cenk Tosun. Wszyscy trzej zawodnicy przekazali Erdoganowi swoje koszulki meczowe z podpisami, a grający Manchesterze City Gundogan na swoim trykocie dopisał dedykację „dla mojego prezydenta”. Do internetu trafiły zdjęcia z tego wydarzenia i się zaczęło.

 

Na Ozila i Gundogana spadła w Niemczech fala krytyki. Piłkarzy reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów za ich zachowanie potępili zarówno szefowie niemieckiej federacji piłkarskiej, kibice, jak i politycy. Wśród tych ostatnich znaleźli się tacy którzy domagają się usunięcia obu zawodników z narodowej drużyny.

Gundogan i Ozil są reprezentantami Niemiec o tureckich korzeniach. Obaj urodzili się w Gelsenkirchen i wybrali grę w barwach reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów..

SPORT.DZIENNIK.PL

REKLAMA

Komentarze