REKLAMA

Rekonstrukcja rządu już w środę? Oto ministrowie do wymiany

Rekonstrukcja rządu już w środę? Oto ministrowie do wymiany

O rekonstrukcji rządu spekuluje się już od miesięcy. Jak dotychczas jedyną zmianą było zastąpienie premier Beaty Szydło przez Mateusza Morawieckiego. Wszystko wskazuje jednak, że już w przyszłym tygodniu wielomiesięczne spekulacje dobiegną końca. RMF FM wskazuje, że zmiany zostaną ogłoszone w środę. 

REKLAMA

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, już w najbliższą środę ze swoimi funkcjami pożegnają się: Witold Waszczykowski, szef MSZ oraz Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. Nowym ministrem spraw zagranicznych zostanie najprawdopodobniej Krzysztof Szczerski z gabinetu prezydenta. Jest to element umowy zawartej przez kierownictwo PiS z Andrzejem Dudą.

Prawdopodobnie zmiany obejmą również ministerstwo środowiska. Jak przekonuje rozmówca RMF FM, premier Morawiecki bardzo chce zmienić wizerunek tego resortu. Dlatego skończy się to zapewne dymisją Jana Szyszko. Ważą się również losy Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury, krytykowanego za zbyt powolne wprowadzeni programu Mieszkanie Plus.

Ostateczne decyzje dotyczące zmian w rządzie miały zapaść podczas wczorajszej narady kierownictwa PiS. W spotkaniu uczestniczyli Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło oraz Piotr Gliński. Na zebraniu nie zabrakło także Mariusza Błaszczaka, Antoniego Macierewicza, czy Ryszarda Terleckiego i Joachima Brudzińskiego.

Prezes Morawiecki już wcześniej zapowiadał, że po 6 stycznia będzie można poznać wszystkie możliwe zmiany w tworzonej rekonstrukcji rządu. O planowej rekonstrukcji mówił także Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Powiedział jednak, że wszelkie decyzje zostaną podjęte tuż po zakończeniu spraw związanych z budżetem na rok 2018.

rmf24.pl; medianarodowe.com
REKLAMA

Komentarze