REKLAMA

Przerażające dane: Jeden na 20 Brytyjczyków nie wierzy w Holokaust

Przerażające dane: Jeden na 20 Brytyjczyków nie wierzy w Holokaust

Opinion Matters opublikował w niedzielę sondaż, z którego wynika, że jeden na 20 dorosłych Brytyjczyków nie wierzy, że Holokaust naprawdę się wydarzył.

Opinion Matters przeprowadził sondaż na zlecenie Holocaust Memorial Day Trust, która zajmuje się propagowaniem Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

REKLAMA

Według badania wynika nie tylko, że 5% Brytyjczyków nie wierzy w Holokaust, ale aż 8% obywateli Wielkiej Brytanii uważa, że jego skala jest wyolbrzymiana.

Około połowa badanych (45 proc.) nie potrafiła udzielić odpowiedzi na pytanie, ilu Żydów zostało zamordowanych w czasie Holokaustu, a blisko jedna piąta (19 proc.) znacząco zaniżała ich liczbę do poniżej 2 milionów.

Holokaust zagroził samemu fundamentowi cywilizacji i ma skutki dla każdego z nas. Tak powszechna niewiedza, a nawet negacjonizm są szokujące – komentuje Olivia Marks-Woldman, prezes HMDT.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu obchodzony jest 27 stycznia. Polscy narodowcy również uczcili pamięć, tych, którzy ginęli w obozach zagłady.

Chcemy uczcić pamięć pomordowanych w obozie. Media akcentują tylko celebrę z udziałem najwyższych władz państwowych, w Birkenau. (…) Zgromadziliśmy się, żeby przemaszerować do byłego obozu Auschwitz I i oddać cześć pomordowanym Polakom oraz wszystkim innym ofiarom — komentował organizator wydarzenia Andrzej Krawczyk.

Naprzeciw narodowców, którzy zebrali się przy dworcu w Oświęcimiu, stanęło czworo protestujących. Mieli transparent z napisem „Faszyzm stop!” i flagi Izraela oraz Unii Europejskiej.

gosc
REKLAMA

Komentarze