REKLAMA

Przedsiębiorczy jak Polak – czyli polskie firmy w światowej czołówce

Przedsiębiorczy jak Polak – czyli polskie firmy w światowej czołówce

Wielu ludzi w naszym kraju bezrefleksyjnie zachwyca się wszystkim co płynie do nas z zachodu. Ma to swoje odzwierciedlenie zarówno w kulturze, sztuce, muzyce jak i w gospodarce. Made in Germany „musi” być lepsze niż Made in Poland. Czy aby na pewno? Polak przecież także potrafi i często robi to lepiej niż inni.

REKLAMA

Po dłuższej przerwie, jaka miała ostatnio miejsce, wracamy dziś do przeglądu polskich przedsiębiorstw, które potrafiły odnieść sukces na rynku krajowym i zagranicznym. W tym artykule postanowiłem opisać firmę produkującą sprzęt i akcesoria sportowe. Nie jest to jednak zwykła, wszystkim dobrze znana marka odzieżowa, lecz firma specjalizująca się w sportach lotniczych. Dudek Paragliders jest symbolem paralotniarstwa nie tylko w kraju, ale i na całym świecie.

Historia firmy sięga roku 1995. Był to okres największego rozwoju paralotniarstwa, którego początki w Polsce to lata 1987-1988. Produkcja przedsiębiorstwa koncentruje się na skrzydłach, wraz z dodatkowym wyposażeniem czyli uprzężami, systemami hamującymi, plecakami i innymi drobnymi akcesoriami. Szczególnym sukcesem są skrzydła z profilem samostatecznym, przeznaczone do latania z napędem. W tej dziedzinie Dudek Paragliders jest światowym liderem, cenionym przez najbardziej doświadczonych pilotów i konstruktorów.

Produkcja firmy odbywa się w całości na terenie Polski. Stały nadzór konstruktora pozwala na precyzyjną kontrolę jakości i szybkie wdrażanie nowych koniecznych rozwiązań. Pracownicy dbają o każdy szczegół oraz wysokiej jakości serwisowanie. Zespół jest zgrany, a jego członkowie dobrze kooperują ze sobą podczas całego cyklu produkcji. W ten sposób powstaje sprzęt będący ambasadorem naszego kraju za granicą.

Paralotnie Dudek Paragliders są dostępne na wszystkich kontynentach, a sieć dystrybutorów stale się powiększa. Tak jak paralotniarstwo zyskuje wciąż nowych miłośników, tak polskie przedsiębiorstwo nowych, wiernych klientów. W ten sposób tworzy się na naszych oczach historia, a Polacy znajdują się w jej centrum.

Piloci na skrzydłach marki Dudek zdobywają wiele międzynarodowych tytułów na zawodach najwyższej rangi. Począwszy od roku 2003 lata na nich Polska Kadra Narodowa PPG. Firma jest członkiem PMA (stowarzyszenia producentów sprzętu paralotniowego), a w 2015 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Lider Eksportu Pomorza i Kujaw. Tak jak o paralotniarstwie mówi się, że to najtańszy i najfajniejszy sposób na latanie, tak produkty Dudek Paragliders to najlepszy polski sprzęt by móc uprawiać ten sport. Tak oto cały świat, a przede wszystkim my sami, po raz kolejny przekonujemy się, że Polak potrafi. Made in Poland staje się coraz lepiej rozpoznawalne na wszystkich kontynentach.

autor:

Mateusz Matyszczyk
REKLAMA

Komentarze