REKLAMA

Prokuratura chce ponad 5 lat więzienia dla Oliviera R., znanego jako Bonus RPK

Prokuratura chce ponad 5 lat więzienia dla Oliviera R., znanego jako Bonus RPK

Prokuratura chce ponad 5 lat więzienia dla Oliviera R., znanego jako Bonus RPK. Wiadomość nt. kary dla rapera podała TVP Info.

Jak napisała TVP Info – Kary 5 lat i 2 miesięcy więzienia oraz 9 tys. zł grzywny i przepadku 450 tys. zł zarobionych na handlu narkotykami zażądał prokurator w procesie Oliviera R. znanego lepiej jako Bonus RPK.

Brak obrazka

Jak ustalili redaktorzy Raper przekonywał sąd, że stał się ofiarą pomówienia tzw. małego świadka koronnego. „Niedźwiadek” miał kłamać ws. zarobionych pieniędzy na handlu narkotykami. To na jego zeznaniach opierają się zarzuty, które przedstawiono Olivierowi R.

Prokuratura stwierdziła, że od połowy 2008 do września 2009 roku w okolicach centrum handlowego Arkadia i innych miejscach, brał udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci nie mniej niż 26 kg marihuany i 200 g kokainy.

Prokurator przyznał, że oskrażenie opiera się wyłącznie na słowach „malych świadków koronnych” – Wiadomo, że „sześćdziesiątką” nie zostanie sierotka Marysia, ale przestępca. Tzw. mali świadkowie koronni mieli taki sam wybór jak oskarżeni. Wybrali profity, a nie jak inni środowiskową solidarność.

Wszyscy oskarżeni odrzucali stawiane im zarzuty, a większość przekonywała, że nie zna nawet świadków. Tymczasem, przed sądem okazało się, że dużo o nich wiedzieli. I atakowali ich, tak jak jeden z oskarżonych w utworze „60-tka” – dodał oskarżyciel. Prokurator zacytował także fragment wspomnianego utworu, wykonywanego przez Bonusa RPK, w którym pod adresem „skruszonych” padają m.in. takie słowa: „roz… się k…, jak najgorsza ch…”.

Bonus RPK nie przyznał się do winy. Obrona rapera także kontratakowała oskrażyciela –  W przypadku mojego klienta prokuratura nie dysponuje innym dowodem niż zeznania świadka. Nie ma żadnych bilingów potwierdzających kontakty mojego klienta ze świadkiem, żadnych dowodów z obserwacji. Nie ma nic konkretnego.

REKLAMA

Bonus RPK właściwie Oliwier Artur Romanowski, znany również jako BGU, Bonus Głos Ulicy, Artysta Kombinator – polski raper, przedstawiciel nurtu ulicznego rapu.

tvp.info


REKLAMA

Komentarze