REKLAMA

Projekt „Stop pedofilii” w Sejmie – dziś głosowanie

Projekt „Stop pedofilii” w Sejmie – dziś głosowanie

Dziś Sejm zdecyduje o losach obywatelskiego projektu ustawy „Stop pedofilii”. Wczoraj w Sejmie odbyła się debata na ten temat. Pod inicjatywą podpisało się 300 tys. Polaków.

REKLAMA

Projekt zakłada wzmocnienie zawartych w Kodeksie karnym zapisów penalizujących pedofilię. Jego autorzy podkreślają, że dochodzi dziś do prób wyszukiwania rzekomo pozytywnych stron relacji seksualnych między dziećmi, a dorosłymi. Problemem jest także seksualizacja nieletnich przez tzw. edukację seksualną i kulturę masową.

Na wczorajszej debacie dotyczącej projektu obecna była znikoma liczba posłów. Wziął w niej udział także mec. Olgierd Pankiewicz, przedstawiciel komitetu inicjatywy ustawodawczej.

Pedofilska ideologia zmierza również do zmiany norm zachowań wśród dzieci i zmiany społecznego postrzegania dziecka. Propagowanie seksu wśród małoletnich, zachęcanie ich do tego by swoje rzekome potrzeby seksualne wyrażali, żeby negocjowali podejmowanie kontaktów seksualnych, nadaje dzieciom cechy idealnej ofiary przestępstw pedofilskich – powiedział prawnik.

Poseł Andrzej Matusiewicz, w imieniu klubu PiS zapowiedział poparcie inicjatywy.

Projekt realizuje jedną z naczelnych zasad polskiego porządku prawnego, potwierdzoną w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz chronioną równolegle w Konwencji o ochronie praw dziecka, czyli zasadę ochrony dobra dziecka, jego moralności i życia rodzinnego – zaznaczył polityk.

To koniec Kukiz’15? Będzie jeden klub poselski w Sejmie

Projekt popiera także Konfederacja. W imieniu tego koła poselskiego głos zabrał Jacek Wilk.

– Trzeba wychowywać dzieci w godności, poszanowaniu samego siebie, poszanowaniu pewnych wartości, i wtedy większość problemów znika – stwierdził poseł.

Przeciwni projektowi są posłowie Platformy Obywatelskiej i PSL.

– Ta ustawa jest młotem, który ma zniszczyć jakąkolwiekedukację seksualną i jest tak naprawdę straszakiem dla wszystkich edukatorów. Nie dość, że sam pomysł, który państwo przedstawiacie jest chory, to jeszcze implementacja tego pomysłu jest niebezpieczna i szkodliwa dla wszystkich, szczególnie dla dzieci – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus.

REKLAMA

Komentarze