REKLAMA

Prof. Dakowski – Jaki związek z największym rabunkiem III RP ma TVN, Polsat i WSI? [WIDEO]

Prof. Dakowski – Jaki związek z największym rabunkiem III RP ma TVN, Polsat i WSI? [WIDEO]

REKLAMA

Prof. Mirosław Dakowski był gościem Komentarza Mediów Narodowych i opowiadał o nieznanych faktach związanych z „matką wszystkich afer”, czyli aferą FOZZ.

Działalność Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego doprowadziła do jednej z największych w historii III RP defraudacji środków publicznych oraz kilkunastoletniego procesu sądowego. Do końca 2014 FOZZ funkcjonował jako instytucja „w likwidacji”, której utrzymanie kosztowało ok. 1 mln zł rocznie.

Jak mówił prof. Dakowski cała afera przygotowywana była już dużo wcześniej.

-Ten planowy rabunek został przygotowany przez służby radzieckie jeszcze w połowie lat 80. Najpierw powołano tzw. „pierwszy FOZZ”, a później ten, który już znamy z przełomu 1988/1989. Tworzyli go Ci sami oficerowie służb

REKLAMA

Kto stał za tym całym rabunkiem?

– Sawicki, Balcerowicz, Boniuk, Rosati, Misiąg to ludzie którzy pod parasolem całego ministerstwa finansów przeprowadzili różne operacje, które polegały przede wszystkim na zaciąganiu kredytów w imieniu PRL u zachodnich kontrahentów. Te kredyty nie były jednak państwowe, ale zaciągał je Bank Handlowy, który miał swoje macki na całym świecie, a który jak później się okazał był już wtedy bankrutem.

 

A o co dokładnie chodziło w tym planowym rabunku i jak został zorganizowany dowiecie się państwo oglądając cały program z prof. Dakowskim.

MEDIANARODOWE

REKLAMA

Komentarze