REKLAMA

Prezydent stawia warunki wyjazdu do Izraela na obchody wyzwolenia KL Auschwitz

Prezydent stawia warunki wyjazdu do Izraela na obchody wyzwolenia KL Auschwitz

Prezydent Andrzej Duda stawia warunki organizatorom obchodów wyzwolenia obozu zagłady KL Auschwitz. Przemówienie przed lub zaraz po wystąpieniu Władimira Putina kluczem decyzji o wyjeździe do Izraela. Kancelaria Prezydenta nie ogłosiła jeszcze decyzji.

Urzędnicy z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy negocjują z organizatorami warunki wyjazdu do Izraela na obchody wyzwolenia KL Auschwitz. Polska strona zamierza wynegocjować przemówienie naszego Prezydenta przed lub zaraz po wystąpieniu Władimira Putina.

Brak obrazka

Zobacz także: Szymon Hołownia założył fundację. Wyjdzie z tego partia polityczna?

Dla polskiej dyplomacji jest to kluczowy moment w podjęciu decyzji o udziale w izraelskich obchodach w instytucie Yad Vashem. Wszystko za sprawą ostatnich oskarżeń Prezydenta Rosji wymierzonych w Polskę.

REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda chce podczas nich przestawić polski punkt widzenia na temat historii II wojny światowej i wyzwolenia obozu zagłady wielu milionów Polaków oraz ludzi innych narodowości.

Organizatorem obchodów wyzwolenia obozu KL Auschwitz jest żydowskie Światowe Forum Holocaustu. Uroczystości odbędą się w instytucie Yad Vashem (Jerozolima) w dniach 22 i 23 stycznia bieżącego roku.

interia/rmf24

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze