REKLAMA

Prezydenci Polski i Izraela wezmą udział w Marszu Żywych

Prezydenci Polski i Izraela wezmą udział w Marszu Żywych

Już 12 kwietnia przez w Muzeum Auschwitz przejdzie tak zwany Marsz Żywych, który ma być wyrazem pamięci o ofiarach Holocaustu. Udział w uroczystościach zapowiedzieli między innymi prezydent Polski Andrzej Duda oraz prezydent Izraela Riwlin.

Marsz Żywych przejdzie trzykilometrowym szlakiem od bramy głównej byłego niemieckiego obozu Auschwitz I do byłego Auschwitz II-Birkenau, gdzie przy ruinach największych krematoriów odbędzie się ceremonia upamiętniająca ofiary Zagłady.

Czytaj także: Szef nowojorskiego Centrum Studiów nad Antysemityzmem podkreślił, iż został uratowany w czasie wojny przez Polkę-chrześcijankę

Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński zapowiedział, iż tegoroczne uroczystości będą miały charakter szczególny. W tym roku przypada bowiem 70- lecie powstania Izraela oraz 30. rocznica pierwszego Marszu.

Pierwszy Marsz odbył się w 1988 r. Kolejne szły co dwa lata, a od 1996 r. rokrocznie. W najliczniejszym uczestniczyło 20 tys. osób, w tym delegacje z prawie 50 krajów.

Cóż, wydaje się, iż udział prezydenta Polski w uroczystościach ma być kolejnym elementem polityki „na kolanach” względem Izraela…

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze