REKLAMA

Premier tłumaczy się z podwyżek na alkohol: „Powinniśmy pić z umiarem”

Premier tłumaczy się z podwyżek na alkohol: „Powinniśmy pić z umiarem”

Premier Morawiecki w „Super Expressie” tłumaczy się z podwyżek na alkohol i wyroby tytoniowe. W wywiadzie zaapelował również o „korzystanie z umiarem” z używek.

„Kiedy czytam, że codziennie sprzedaje się nawet 3 mln „małpek”, z czego nawet milion przed południem, to jestem niezwykle zaniepokojony. Alkohol jest dla ludzi, ale wszyscy powinniśmy korzystać z niego z umiarem” – mówie w wywiadzie premier Morawiecki.

REKLAMA

Przypominamy, że w czwartek rząd przyjął w trybie obiegowym projekt, który przewiduje wzrost akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe: „Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (…) o podatku akcyzowym (…), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków.”

„Projekt przewiduje indeksację stawek podatku akcyzowego na wyroby akcyzowe będące używkami tj. alkohol etylowy, piwo, wino, wyroby winiarskie, wyroby pośrednie, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy i wyroby nowatorskie” – czytamy w projekcie ustawy.

ZOBACZ TAKŻE: Opłaty za śmieci w części gmin wzrosną nawet dwukrotnie

Polityk PiS wskazuje, że podwyżki były nieuniknione: „To przecież my wszyscy ponosimy koszt leczenia osób uzależnionych, koszt rozbitych rodzin, spraw rozwodowych, wypadków samochodowych. Nie chodzi nam o dodatkowe wpływy dla budżetu. NFZ na leczenie osób nadużywających alkoholu oraz zachorowań na raka płuc wydaje znacznie więcej”

REKLAMA

Komentarze