REKLAMA

Premier Morawiecki: „Chcemy rozpocząć realny, dobry, konstruktywny dialog ze stroną izraelską”

Premier Morawiecki: „Chcemy rozpocząć realny, dobry, konstruktywny dialog ze stroną izraelską”

Zgodnie z zapowiedzią rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej polska delegacja rządowa uda się w najbliższy czwartek do Izraela. W kwestii tej wypowiedział się już premier Mateusz Morawiecki.

Nasza delegacja udaje się do Izraela, do Jerozolimy, na rozmowy z naszymi partnerami izraelskimi. Jest to zgodne z naszymi wcześniejszymi uzgodnieniami z panem premierem (Izraela, Benjaminem) Netanjahu, z którym rozmawiałem parę razy. I na pewno chcemy rozpocząć realny, dobry, konstruktywny dialog ze stroną izraelską, taki dialog, który uwzględni naszą wrażliwość, uwzględni też wrażliwość naszych partnerów izraelskich- powiedział premier na antenie TVP3 Poznań.

Czytaj także: Polska delegacja rządowa pojedzie do Izraela, czyli stawiania na dialog ciąg dalszy…

Wierzę w to, że będzie to początek próby znalezienia jakiegoś wyjścia z sytuacji, która myślę, że nie została we właściwy sposób odczytana przez niektórych ludzi za granicą- dodał.

Sądzę, że taki dialog, który nasza delegacja przeprowadzi ze swoimi odpowiednikami – bo to zarówno prawnicy ministerstwa spraw zagranicznych, ministerstwa sprawiedliwości, również naszego IPN, a po stronie izraelskiej ich odpowiednicy – będą w stanie krok po kroku doprowadzić do lepszego porozumienia, do lepszego zrozumienia siebie nawzajem, o to tutaj chodzi- tłumaczył premier.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze