REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki w najbliższą środę podejmie w Warszawie  Swiatłanę Cichanouską!

Premier Mateusz Morawiecki w najbliższą środę podejmie w Warszawie Swiatłanę Cichanouską!

Premier Mateusz Morawiecki w najbliższą środą podejmie liderkę opozycji na Białorusi Swiatłanę Cichanouską. Spotkania ma uwidocznić pełne wsparcie dla narodu białoruskiego, którego zdaniem wybory w tym kraju zostały sfałszowane. Zaraz po ogłoszeniu wyników na terenie całego państwa doszło do masowych protestów przeciw prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence. Jego wyborcza kontrkandydatka w obawie przed represjami, uciekła na Litwę. W tym tygodniu spotka się jednak z prezesem rady ministrów Mateuszem Morawieckim.

REKLAMA

Swiatłana Cichanouska spotka się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Spotkanie ma dotyczyć oczywiście obecnej sytuacji na terenie Białorusi.

Cichanouska spotka się z Mateuszem Morawieckim

Swietłana Cichanouska sławna stała się dopiero ostatnimi czasy, kiedy to postanowiła kandydować na urząd prezydenta Białorusi. Co ciekawe decyzja ta została podjęta, ponieważ jej mąż(kandydat na urząd prezydenta) Siarhej Cichanouski przebywa obecnie w areszcie. Kandydatura od początku rozbudziła nadzieję i wiarę Białorusinów. Na spotkania z Cichanouską przychodziły wielotysięczne tłumy mieszkańców rzeczonego państwa.

W wyborach prezydenckich 2020 tryumfował Aleksander Łukaszenka. Panujący od ponad 25 lat przywódca Białorusi uzyskał 80,1% głosów. Natomiast jego rywalka Swietłana Cichanouska zaledwie 10,1 procenta. Lwia część społeczeństwa białoruskiego uważa, iż wybory zostały sfałszowane, czemu dała wyraz podczas ulicznych manifestacji.

Sama kandydatka w obawie przed podzieleniem losu swojego małżonka, uszła na Litwę. Warto odnotować, iż wystosowała ona także apel do swoich rodaków, w którym prosiła o cierpliwość oraz niepodejmowanie radykalnych kroków.

Swietłana Cichanouska spotka się w tę środę z premierem Mateuszem Morawieckim. Premier polskiego rządu podejmie przedstawicielkę białoruskiej opozycji w Warszawie. Warto nadmienić, iż z uwagi na kwestię bezpieczeństwa, dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana. W spotkaniu wezmą też udział przedstawiciele kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

RMF 24

Czytaj także: Jarosław Kaczyński zachwala ks. Tadeusza Rydzyka

Czytaj także: Antoni Macierewicz krytykuje ideologię LGBT

Zobacz także:PIS umocniło się na pozycji sondażowego lidera

Zobacz na kanale”Media Narodowe”

REKLAMA

Komentarze