Pozytywne skutki lockdownu. Lepsza jakość powietrza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Według raportu Europejskiej Agencji Środowiskowej (EEA) emisja zanieczyszczeń powietrza w państwach UE znacznie spadła podczas lockdownu, nawet do 60 proc.

Teraz świat jest pochłonięty przez pandemię. Niemało osób odczuwa niezadowolenie z tego powodu. Natomiast nawet taka sytuacja, jak się okazało, może mieć swoje dobre strony.

Lockdown, czy w ogóle wszelkie ograniczenia, szczególnie dotyczące przemysłu, sprawiły, że powietrze stało się czystsze. Z drugiej strony wiąże się to z przejściowymi kłopotami części firm, czy bankructwem innych.

Zobacz także: Zielony Ład przyniesie ogromne straty dla polskiego górnictwa

“Bardziej szczegółowa ocena wstępnych danych EEA za 2020 r., poparta modelowaniem w ramach Copernicus Atmospheric Monitoring Service (CAMS) potwierdza wcześniejsze oceny wskazujące na ograniczenie emisji niektórych zanieczyszczeń powietrza o nawet 60 proc. w wielu państwach europejskich, w których wiosną 2020 r. wdrożono lockdown” – możemy przeczytać w raporcie przedstawionym ostatnio przez Europejską Agencję Środowiskową.

“Co więcej, swoją pracę ograniczyły także zakłady przemysłowe, co doprowadziło do lokalnych spadków zanieczyszczeń” – wynika z ustaleń EEA.

W dzisiejszych czasach kwestie ekologii, klimatu odgrywają bardzo ważną rolę. Z przeprowadzonej analizy EEA wynika, że z powodu zanieczyszczenia powietrza w 2018 roku zmarło ponad 417 tys. ludzi w Europie. Agencja zauważa, że w stosunku do poprzedniej dekady zanotowano mniej zgonów spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza.

Źródło: interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY