REKLAMA

Powstanie kolejna partia? Liderem ma być.. Tusk

Powstanie kolejna partia? Liderem ma być.. Tusk

REKLAMA

Rzeczpospolita donosi, że powstanie nowy ruch polityczny, który będzie się opierał na osobach, które mogą pomóc w pokonaniu PiS. Na czele ma stanąć Donald Tusk.

Tusk chciałaby, aby w ruchu znalazły się osoby, które obecnie przebywają poza Sejmem oraz samorządowcy, którzy kojarzą się jednoznacznie z krytyką PiSu.

Robocza nazwa projektu to Ruch 4 czerwca. Otoczenie Tuska z coraz większym niepokojem przygląda się obecnej sytuacji opozycji – podkreśla Rzeczpospolita.

REKLAMA

Projekt 4 Czerwca będzie potrzebny zarówno wtedy, gdy opozycja przegra wybory do PE, jak i wtedy, gdy je wygra. A porażka opozycji bez szerokiej listy jest prawdopodobna. Wtedy konieczny będzie restart – twierdzi polityk zaangażowany w sprawę.

Donald Tusk dodaje oliwy do ognia i nawołuje: „Powinniśmy protestować”

Ruch 4 Czerwca ma więc zapewnić opozycji wygrane wybory do Sejmu. Jak przekonuje rozmówca Rzeczpospolitej – nie ma być on wymierzony w Platformę Obywatelską, ale w Prawo i Sprawiedliwość. Pierwsze rozmowy z politykami już trwają.

Rozmowa z Donaldem Tuskiem jak zwykle ciekawa, jak zawsze o kwestiach najważniejszych – dla Europy, dla Polski, dla regionów i miast. Nie zabrakło też wątków historycznych – w związku z dzisiejszą rocznicą Okrągłego Stołu i nadchodzącymi obchodami 4 czerwca – komentuje Trzaskowski spotkanie z Tuskiem.

Do czerwca w centrum wydarzeń będzie jednak Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności, z którego wycofała się Solidarność.

onet.pl
REKLAMA

Komentarze