REKLAMA

Pomóż spełnić marzenie 103-letniej weteranki. Zbudujmy Centrum Edukacyjne im. rodziny Mireckich [ZRZUTKA]

Pomóż spełnić marzenie 103-letniej weteranki. Zbudujmy Centrum Edukacyjne im. rodziny Mireckich [ZRZUTKA]

103-letnia Maria Mirecka-Loryś to ikona dla wszystkich patriotów w kraju. Opuszczając dom w Racławicach podzieliła się troską, by miejsce to nadal służyło sprawom polskim. Fundacja Wczoraj i Jutro realizuje jej prośbę tworząc Centrum Edukacyjne im. rodziny Mireckich!

REKLAMA

Jak pomóc w budowie Centrum Edukacyjnego im. rodziny Mireckich? To proste – należy dokonać wpłaty na portalu zrzutka. Każda wpłata przybliża fundację do realizacji celu! [https://zrzutka.pl/arczea]

Inicjatywa ma na na celu wykupienie domu rodziny Mireckich i zorganizowanie w nim Centrum Edukacyjnego. Ma to być instytucja pełniąca przede wszystkim rolę edukacyjną, formująca młodych Polaków w duchu wartości narodowych i katolickich. Znajdzie się w niej miejsce na Izbę Pamięci oraz salę spotkań.

Istotnymi zadaniami Centrum Edukacyjnego będzie budowanie tożsamości narodowej, popularyzacja lokalnej historii i integracja środowisk patriotycznych.

Pożegnanie Marii Mireckiej-Loryś z Racławicami

103-letnia Maria Mirecka-Loryś to ikona dla wszystkich patriotów w kraju. Opuszczając dom w Racławicach podzieliła się troską, by miejsce to nadal służyło sprawom polskim. Realizujemy jej prośbę tworząc Centrum Edukacyjne im. rodziny Mireckich! Wspieraj to dzieło https://zrzutka.pl/arczea

Opublikowany przez Fundacja Wczoraj i Jutro Poniedziałek, 3 czerwca 2019

„Kwota, którą zamierzamy zebrać umożliwi nam wykup nieruchomości i przeprowadzenie podstawowych prac adaptacyjnych. W najbliższym czasie będziemy informować o osobach i instytucjach wspierających projekt” – podkreśla Fundacja Wczoraj i Jutro.

Inicjatorką stworzenia Centrum Edukacyjnego im. Rodziny Mireckich jest sama seniorka rodu kapitan Maria Mirecka-Loryś ps. Marta. 103-letnia weteranka NOW-AK to wyjątkowa osoba. Jest jedyną żyjącą komendantką organizacji wojskowej z okresu II Wojny Światowej. Po wojnie działaczka polonijna. Pochodzi ze znakomitej rodziny, zaangażowanej w działania konspiracyjne. Jej rodzeństwo pełniło różne znaczące funkcję w strukturach państwa podziemnego: NOW, AK czy SN.

Zachęcamy do zapoznania się z dziedzictwem rodziny Mireckich: KLIK

REKLAMA

Komentarze