REKLAMA

Polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Po porannym spotkaniu Premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami oraz z zespołem zarządzania kryzysowego, polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Rozważane są kolejne kroki związku z koronawirusem, które podane zostaną w najbliższym czasie.

Po spotkaniu wraz z zespołem zarządzania kryzysowego polski rząd na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim podjął m.in. decyzję o zamknięciu wszystkich imprez masowych, których definiuje odpowiednia ustawa.

„Dziś na spotkaniu RZZK podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych, których bardzo szczegółowa definicja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Do organizatorów imprez wojewodowie będą przekazywać dokładne informacje” – przekazał premier.

Zobacz także: „447 to był punkt zapalny, który zmusił mnie do działania” [WIDEO]

Podczas podejmowania takiej, a nie innej decyzji przez polski rząd kierowano się doświadczeniami z Włoch, Francji czy Chin, gdzie odnotowano tysiące przypadków zachorowań oraz setki zgonów. Mateusz Morawiecki zdecydował się wraz z ministrami powziąć radykalne środki bezpieczeństwa w walce z epidemią.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji zapewniał o powzięciu przez jego resort wszelkich działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa – „WHO zaleca środki radykalne. Jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji niż inni, że liczba zakażonych pacjentów jest bardzo duża w innych krajach. Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania to możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa”.

Podjęto również odpowiednie środki zapobiegawcze w punktach kontroli granicznej – „Od wczoraj funkcjonują graniczne punkty kontroli sanitarnej. Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Osoby, które poddawane są procedurom współpracują z funkcjonariuszami. Kilka osób przewieziono do szpitali z podwyższoną temperaturą” – poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Poinformowano również o tym, że wojewodowie będą podejmowali decyzję wraz z organizatorami imprez masowych, czy mają się one odbyć przy udziale publiczności czy całkowicie zamknąć wydarzenie.

Szefowie resortu edukacji i szkolnictwa wyższego poprosili dyrektorów placówek szkolnych o odwoływanie wszelkim imprez sportowych i kulturowych. Jarosław Gowin polecił również studentom i rektorom przechodzenie na nauczanie on-line.

Kancelaria Premiera

REKLAMA

Komentarze