REKLAMA

Polska wśród inicjatorów spotkania ONZ ws. „okupacji Krymu”

Polska wśród inicjatorów spotkania ONZ ws. „okupacji Krymu”

REKLAMA

W Nowym Jorku, z inicjatywy członków Rady Bezpieczeństwa – w tym Polski – odbędzie się nieformalne spotkanie, które zostanie poświęcone okupacji Krymu.

Informację do mediów przekazał resort dyplomacji. Jak wynika z podanych przez MSZ informacji z inicjatywą zorganizowania spotkania wyszły Polska, Szwecja, Holandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone we współpracy z Ukrainą.

REKLAMA

Zwołane spotkanie ma być poświęcone możliwym działaniom Rady Bezpieczeństwa i Sekretarza Generalnego ONZ w odpowiedzi na łamanie zasad Karty Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego. Cała rozmowa nt. możliwych działań będzie toczona w kontekście rosyjskiej okupacji Krymu.

Polskę reprezentować będzie stała przedstawiciel RP przy ONZ Joanna Wronecka. Wronecka to Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej, w latach 2015–2017 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Od 2017 stały przedstawiciel RP przy ONZ.

Polska została wybrana do Rady Bezpieczeństwa ONZ 2 czerwca 2017 roku prawdopodobnie dzięki poparciu Stanów Zjednoczonych. Rada Bezpieczeństwa jest jednym z głównych organów Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do jej głównych (oficjalnych) celów należy dbanie o utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa na świecie.

Czytaj więcej: Polska organizacja na forum ONZ upomina się o prawo do życia niepełnosprawnych dzieci

 

Defence24.pl
REKLAMA

Komentarze