Polska na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej

Po dwóch dniach zmagań na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Polska jest na 1. miejscu w klasyfikacji medalowej.

W klasyfikacji medalowej Polska zajmuje 1. miejsce z dorobkiem 5 medali, 3 złote i 2 srebrne.

Pierwszego dnia Polacy zdobyli medale w rzucie młotem i pchnięciu kulą. W rzucie młotem pierwsze miejsce zajął Wojciech Nowicki z wynikiem 80,12 m. Drugi był mistrz świata z 2017 r. Paweł Fajdek z wynikiem 78,69 m.

W pchnięciu kulą zwyciężył  Paweł Haratyk z wynikiem 21.72 m. Wicemistrzem Europy został Konrad Bukowiecki z wynikiem 21,66 m.

W drugim dniu rywalizacji Polska umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej za sprawą Pauliny Guby, która wygrała konkurs w pchnięciu kulą z wynikiem 19,33 m.

To nie koniec szans medalowych dla Polski w mistrzostwach Europy. Do finału biegu na 400 m mężczyzn zakwalifikował się Karol Zalewski.