REKLAMA

Polska Grupa Zbrojeniowa otworzy stałe przedstawicielstwo na Węgrzech

Polska Grupa Zbrojeniowa otworzy stałe przedstawicielstwo na Węgrzech

Polska Grupa Zbrojeniowa otworzy stałe przedstawicielstwo na Węgrzech. O decyzji poinformował Błażej Wojnicz, prezes PGZ.

Od dłuższego czasu prowadzimy z Węgrami intensywne rozmowy. Ostatnia wizyta w Budapeszcie umocniła nas w przekonaniu, że kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju relacji biznesowych będzie utworzenie stałego przedstawicielstwa Polskiej Grupy Zbrojeniowej na Węgrzech – informuje Wojnicz.

Polska Grupa Zbrojeniowa napisała także krótki komunikat na portalu społecznościowym Twitter. Zaznaczono, że to bardzo dobra wiadomość dla polskiego przemysłu zbrojeniowego.

W kontekście działań realizowanych już dzisiaj przez część uczestników światowego rynku uzbrojenia, takie kroki niewątpliwie mogłyby być szansą na zwiększenie konkurencyjności oferty podmiotów z Europy Środkowej. – dodał Wojnicz.

Wiele spotkań, które miały wpływ na decyzję odbyło już we wrześniu, na targach zbrojeniowych MSPO. Rozmowy prowadzono na temat możliwej współpracy w sektorze zbrojeniowym. Węgry wyraziły zainteresowanie m.in. systemami artyleryjskimi, obrony przeciwlotniczej i przeciwpancernymi.

defence24.pl

REKLAMA

Komentarze