REKLAMA

Polska delegacja nie poleci do Smoleńska, Rosjanie odpowiadają

Polska delegacja nie poleci do Smoleńska, Rosjanie odpowiadają

Polska delegacja nie poleci do Rosji 10 kwietnia. Polska strona oskarżała Rosję, a teraz Rosjanie informują, że to polska strona odwołała swój przylot.

REKLAMA

Jak wiemy, 10 kwietnia polska delegacja miała wyruszyć na obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Miał się tam pojawić między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz oczywiście Jarosław Kaczyński. W delegacji mieli wziąć udział także przedstawiciele klubów parlamentarnych i inni. Łącznie około 50 osób. Wyjazd był planowany od dawna. Dzisiaj informowaliśmy już o tym, że wyjazd został odwołany. Według polskiej strony problemem był brak konkretnej odpowiedzi ze strony Rosjan.

Teraz piłeczkę odbijają Rosjanie. Według Moskwy to polskie władze odwołały przylot na obchody. „Dziś otrzymaliśmy informację z polskiej ambasady w Moskwie, że wyjazd został odwołany ze względu na zagrożenie epidemiczne”, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Strona rosyjska podkreśla, że „Polska strona bez przerwy zmieniała skład delegacji i szczegóły wizyty, co wymagało nowych decyzji i zezwoleń (…) Dopiero 25 marca otrzymało pełnowartościową informację o składzie uczestników i programie wydarzenia”.

ZOBACZ TAKŻE: Już 65 ofiar śmiertelnych! Dzisiaj aż 8! Mamy już 3266 zakażonych osób

Według Rosjan polska strona kłamie, że nie było odpowiedzi z ich strony. „Kilka dni temu odbyła się nawet wideokonferencja rosyjskiej tajnej policji FSB oraz polskiej Służby Ochrony Państwa w sprawie przebiegu wyjazdu” – tłumaczą. Jak to u Rosjan, nie zabrało także ciosu wymierzonego w Polaków. „Zamiast wdzięczności, mamy teraz do czynienia z wyzywającą niewdzięcznością, która pozostaje na sumieniu polskich polityków, którzy nadal spekulują na świętym temacie swych obywateli, którzy zginęli w katastrofie. Wyciągnęliśmy z tego odpowiednie wnioski” – zakończyli. Rosjanie zawsze muszą powiedzieć ostatnie słowo.

REKLAMA

Komentarze