REKLAMA

Policjanci winni śmierci 36-latka? Związkowcy: „Nie ma dla nich miejsca w policji”

Policjanci winni śmierci 36-latka? Związkowcy: „Nie ma dla nich miejsca w policji”

NSZZ Policjantów odniosło się do śmierci 36-latka z Pobiedzisk. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów napisał do rodziny przeprosiny ws. zachowania się dwójki funkcjonariuszy.

REKLAMA

Przypominamy, że w czwartek zgłoszono zaginięcie 36-latka w w podpoznańskich Pobiedziskach. Rodzina zaalarmowała służby ponieważ mężczyzna nie kontaktował się z najbliższymi. Sprawę zaginięcia mężczyzna zbadała najbliższa jednostka policji – podano do wiadomości publicznej, że zwłoki 36-latka znaleziono w lesie, przy przy jeziorze Dobre.

Portal Onet cytuje Andrzeja Borowiaka, rzecznika wielkopolskiej policji – W dniu zaginięcia 36-latka, była zgłoszona interwencja policjantom, że ten mężczyzna leżał przy ulicy Poznańskiej (…) policjant z trzyletnim stażem służby i policjantka z rokiem służby w policji wzięli tego półprzytomnego mężczyznę, najprawdopodobniej mocno pijanego, i zamiast wezwać pogotowie, czy odwieźć go na izbę wytrzeźwień – zawieźli go do lasu i tam go zostawili; tam również ten mężczyzna zmarł.

Nieoficjalnie wiadomo, że funkcjonariuszom kończyła się tego dnia służba, aby szybciej wrócić do domu zbagatelizowali zgłoszenie. Ostre słowa w tej sprawie skierował NSZZ Policjantów, który potępił zachowanie dwójki policjantów. Mężczyznom postawiono także zarzuty niedopełnienia obowiązków i nieudzielenia pomocy i narażenia mężczyzny na utratę życia i zdrowia.

ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego po zapoznaniu się z materiałami postępowania administracyjnego, dotyczącymi funkcjonariuszki i funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Pobiedziskach (KMP Poznań) nie widzi możliwości dalszego pozostawienia ich w służbie w polskiej Policji – podkreślili związkowcy.

Policjanci jako osoby zaufania publicznego nie mieli prawa tak się zachować, czym zapewne przyczynili się do spadku zaufania do Naszej Formacji oraz do policjantek i policjantów, których tysiące codziennie wzorowo z narażeniem życia i zdrowia niesie pomoc Polakom i zasługuje na słowa uznania – dodano w oświadczeniu.

onet.pl

 

REKLAMA

Komentarze