REKLAMA

Policjanci kończą protest – jest porozumienie z rządem

Policjanci kończą protest – jest porozumienie z rządem

Wczoraj wieczorem przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów poinformował, że skończył się protest mundurowych.

Dzisiaj rozpoczęliśmy rzeczowy dialog. Nie przypominam sobie, by strona społeczna podpisała tak dobre porozumienie dotyczące tysięcy policjantów. Ja mam nadzieje, że z tym porozumieniem zapoznają się w kilka chwil funkcjonariusze i będą z niego usatysfakcjonowani – mówił wczoraj przewodniczący.

Protest zakończył zaledwie dzień przed Marszem Niepodległości. Przypominamy, że kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Komendant Główny Policji zadecydował, że policjanci, którzy będą pełnić służbę 11 listopada w Warszawie, powinni być za to docenieni; dostaną nagrody w wysokości tysiąca złotych – poinformował w Łodzi rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

MSWiA musiało zareagować na strajk służb, ponieważ w całym kraju na zwolnieniach lekarskich przebywać może nawet kilkanaście procent funkcjonariuszy.

Komendant Główny Policji poinformował, że ci policjanci, którzy obecnie muszą wykonywać czynności za kilku kolegów i są przeciążeni pracą, muszą być docenieni; także w związku z tym, że będą pełnić służbę 11 listopada w Warszawie – zaznaczył Ciarka.

twitter/onet

 

REKLAMA

Komentarze