REKLAMA

Policja alarmuje: Znamy nowe cele dżihadystów!

Policja alarmuje: Znamy nowe cele dżihadystów!

Analizując propagandę jaką w ostatnim czasie islamiści serwują swoim sympatykom, francuska policja podjęła kroki zapobiegające kolejnym zamachom. Według ekspertów najbardziej zagrożone są teraz pociągi, które islamiści będą próbować wykoleić – informuje portal Wirtualna Polska opierając się na francuskim dzienniku „Le Parisien”

REKLAMA

Policja przestrzega. Należy zwrócić szczególną uwagę na podejrzane zachowania w pociągu, nielegalne wejścia i przewożone ładunki. Islamiści zalecają także swoim fanatykom, by dla uśpienia uwagi udawali miłych i ułożonych ludzi. To ma zapewnić swobodę w planowaniu zamachu.

Le Parisien powołując się na informacje policji donosi, że Państwo Islamskie kieruje swoją agendę do tzw. samotnych wilków, który są trudniejsi do zdemaskowania niż zorganizowane grupy.

Oprócz kolei, najbardziej zagrożone są uczelnie i miejsca szczególnie uczęszczane przez turystów i związane z chrześcijańskim dziedzictwem Europy. Radykali islamiści chcą teraz zwrócić uwagę świata na – jak to ujmują – „symbol nieprawego zachodniego stylu życia”.

Policja raz jeszcze uczula wypożyczalnie samochodów by dokładnie weryfikowały wszystkich klientów i niezwłocznie informowały służby bezpieczeństwa o wszelkich niepokojących sygnałach.

źródło:

Prosto z Mostu
Polub fanpage Prosto z Mostu na Facebooku
REKLAMA

Komentarze