REKLAMA

Polacy mają gdzieś segregację odpadów

Polacy mają gdzieś segregację odpadów

41 proc. Polaków nie zwraca uwagi na to, do jakiego pojemnika wrzuca opakowania po sokach czy mleku. Jeszcze rok temu taką niewiedzą wykazywało się 33 proc. badanych – pokazuje badanie Kantar TNS.

REKLAMA

O selekcji odpadów i recyklingu wciąż wiemy niewiele.

Po raz kolejny sprawdzono poziom wiedzy Polaków na temat zasad segregacji odpadów opakowaniowych, ze szczególnym uwzględnieniem kartonów do płynnej żywności.

W nowym badaniu sprawdzony został wpływ wiedzy Polaków o selektywnej zbiórce odpadów i recyklingu na wzrost skłonności do przestrzegania zasad segregacji.

Zasad selektywnej zbiórki odpadów przestrzega deklaratywnie 58 proc. Polaków, co oznacza niewielki, dwuprocentowy spadek w porównaniu do ubiegłorocznego wyniku.

Najczęściej odpady segregują osoby po 50. roku życia, najrzadziej natomiast trzydziestolatkowie (i osoby młodsze).

Osoby o wykształceniu wyższym przestrzegają zasad selektywnej zbiórki niemal dwukrotnie częściej niż osoby o wykształceniu podstawowym.

Największy odsetek mieszkańców segreguje odpady w województwach podkarpackim, opolskim i lubelskim.

Brak różnic w poziomie wiedzy na temat segregacji odpadów dostrzegają przede wszystkim osoby z wykształceniem podstawowym, zamieszkujące średniej wielkości miasta.

Osobami, które uważają, że ich wiedza na temat segregacji odpadów opakowaniowych zwiększyła się w ciągu ostatnich 3 lat (37 proc.), są przede wszystkim młodzi z wykształceniem wyższym, mieszkający w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców.

Aż 14 proc. ankietowanych przyznaje, że dostrzega spadek poziomu swojej wiedzy nt. selektywnej zbiórki odpadów.

wirtualnemedia.pl

REKLAMA

Komentarze