REKLAMA

Płużański: „Michnik to komunistyczny oprawca. Polska niewiele zrobiła, aby go osądzić” [WIDEO]

Płużański: „Michnik to komunistyczny oprawca. Polska niewiele zrobiła, aby go osądzić” [WIDEO]

O tym czy sędzia Stefan Michnik będzie kiedykolwiek sądzony w Polsce? W studiu Tadeusz Płużański o komunistycznym zbrodniarzu: „Rodzina Michnika była silnie związana z komunizmem”.

REKLAMA

„Sprawa Stefana Michnika jest takim wyrzutem państwa. Jest świadectwem jak niewiele Polska zrobiła ws. komunistycznych oprawców. Michnik wydawał drakońskie wyroki, w tym wyroki kary śmierci. Jego ofiary znalazły się potem w bezimiennych grobach” – podkreśla Płużański. „Michnik sympatyzuje z KOD-em, nurtów, które są postkomunistyczne”.

„Michnik nie czuje się w żaden sposób winny swoich zbrodni”

Przypominamy, że 13 grudnia 2019 roku szwedzka prokuratura zwróciła się do sądu rejonowego w Goeteborgu z wnioskiem o wydanie polskim władzom byłego sędziego Stefana Michnika. A jeszcze w październiku Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu byłego sędziego stalinowskiego. Pojawiły się też nowe zarzuty zbrodni przeciwko ludzkości.

„Michnik mówi, że Polska go nie obchodzi, że wara państwu od niego i nie czuje się winny w żaden sposób. A jego przeszłość jest jego prywatną sprawą. Broni także swojego brata, Adam Michnika. Stefan Michnik mówi tak od wielu lat” – zaznacza Płużański w studiu Mediów Narodowych.

Brat redaktora naczelnego ,,Gazety Wyborczej” jest podejrzewany o 30 przestępstw, m.in. o wydawanie bezprawnych wyroków śmierci na żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Michnik ma aż 93 zarzutów popełnienia w 1952 i 1953 roku w Warszawie tzw. zbrodni sądowych. Śledczy podejrzewają Michnika o „zbrodnie komunistyczne wyczerpujące znamiona zbrodni przeciwko ludzkości”, których miał dokonać w latach 1952-1953.

ZOBACZ TAKŻE: IPN odpowiada na zamieszanie ze Stefanem Michnikiem

REKLAMA

Komentarze