REKLAMA

Plan Krzysztofa Bosaka na gospodarkę po epidemii. „Rząd pod przykrywką tarczy rozwijał biurokrację”

Plan Krzysztofa Bosaka na gospodarkę po epidemii. „Rząd pod przykrywką tarczy rozwijał biurokrację”

Kandydat Konfederacji zaproponował dzisiaj parę propozycji dla rządu. Plan Krzysztofa Bosaka zakłada ratowanie polskiej gospodarki po zapaści spowodowanej epidemią koronawirusa. Zaproponował on m.in. obniżkę podatków, czy też walkę z suszą.

REKLAMA

Plan Krzysztofa Bosaka przedstawiony podczas konferencji prasowej zakłada cztery główne postulaty: obniżkę podatków, sprzątanie po tarczy, szukanie oszczędności oraz walkę z suszą. Kandydat Konfederacji na Prezydenta zakłada, iż rząd PiSu weźmie pod uwagę jego propozycję tak jak przy poprzednich postulatach w sprawie tzw. tarczy antykryzysowej.

Zobacz także: Dulkiewicz nie wie co świętuje? 3 maja złożyła kwiaty pod… pomnikiem Jana III Sobieskiego

Mając świadomość tendencji PiSu do wprowadzania nowych podatków, Krzysztof Bosak zaproponował jednak obniżkę podatków – „Musimy powstrzymać tendencje podnoszenia należności podatkowych, a więc poprzez realizację obietnic Prezydenta Andrzeja Dudy o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku, dobrowolny ZUS, obniżka VAT na żywność, czyli odwrotny ruch od tego rządowego oraz zero nowy podatków” – głosił poseł Konfederacji.

Kolejnym postulatem jest sprzątanie po tarczy – „Rząd pod przykrywką tarczy rozwijał biurokrację, co więcej przyłapaliśmy rząd na wprowadzaniu podstaw pod nowe podatki. Mam na myśli obowiązek składania do ZUSu wszystkich umów cywilno-prawnych następnie chcemy usunąć propozycje tarczy, które nie służą w walce z kryzysem” – artykułował Krzysztof Bosak.

W kontrze to rządowych pomysłów, które zadłużą państwo Bosak odpowiada odwrotnym postulatem – „My mówimy oszczędzajmy, szukajmy oszczędności. One są tylko, trzeba się odrobinkę postarać. Takich rozwiązań, gdzie można ich szukać jest mnóstwo, ale nie w kieszeniach podatników i przedsiębiorców” – wyjaśniał.

„Potrzebny jest system dopłat za oddawanie część gruntów po to, aby tworzyć zbiorniki wodne oraz przemyślany system zarządzania gospodarką wodną. Należy wymienić kadry na szczeblu rządowym, tak aby tą sprawą zajęli się prawdziwi specjaliści” – postuluje polityk Konfederacji w punkcie o walce z suszą.

KonfederacjaTV

REKLAMA

Komentarze