REKLAMA

Pierwszy taki wyrok w Polsce – Więzienie dla 27-latka z Radomia za działalność terrorystyczną

Pierwszy taki wyrok w Polsce – Więzienie dla 27-latka z Radomia za działalność terrorystyczną

Pierwszy taki wyrok w Polsce – 4 lata więzienia dla 27-latka z Radomia. Został oskarżony i skazany za udział w organizacji terrorystycznej działającej na terenie Syrii.

REKLAMA

Mężczyzna został skazany na 4 lata przez Sąd Okręgowy z Łodzi. Pierwszy raz sąd musiał się pochylać nad takim przypadkiem – wyrok nie jest prawomocny. 27-latkowi pochodzącemu z Radomia groziło 8 lat pozbawienia wolności.

„Grupa, której członkiem był Dawid Ł. istnieje od 2012 roku i uczestniczy w walkach przeciwko siłom rządowym Baszszara al-Asada” – tłumaczył prokurator. Prokuratura Krajowa podkreślała, że grupa współpracowała z organizacjami terrorystycznymi w Aleppo.

„Oskarżony dobrowolnie zrezygnował z udziału w związku, w ramach którego przeszedł przeszkolenie. Powrót do Europy był jego decyzją. Nie ma żadnych dowodów na to, że po powrocie coś łączyło go z radykalnymi grupami islamistycznymi” – mówił sędzia.

Sąd jednocześnie podkreślał, że sprawa była bardzo trudna – w sprawie opierano się na szczątkowych dowodach, m.in. zebranych przez ABW, danych z Internetu, telefonów czy komputerów.

nczas.com
REKLAMA

Komentarze