REKLAMA

Paweł Kukiz nieoficjalnie jedynką na Opolu z list PSL

Paweł Kukiz nieoficjalnie jedynką na Opolu z list PSL

Jak się dowiedziała nieoficjalnie Gazeta Wyborcza w wyniku negocjacji Paweł Kukiz ma wystartować z Opola z pierwszego miejsca na liście PSL. Według pozyskanych informacji Kukiz’15 oraz Polskie Stronnictwo Ludowe jest na finiszu rozmów koalicyjnych.

Paweł Kukiz negocjował wspólny start z PiS, Bezpartyjnymi, PSL czy ostatnio z nieudanie z Konfederacją. Ostatecznie jego ugrupowanie zamierza wystartować z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zobacz także: Facebook odrzuca polski pozew. Tłumaczy się „nieznajomością języka polskiego”

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Gazeta Wyborcza, Paweł Kukiz ma wystartować z pierwszego miejsca z okręgu opolskiego. Powodem takiej decyzji w negocjacjach Kukiz’15 z PSL mają być słabe wyniki tych drugich w tym regionie.

Potwierdzenie końcowej fazy negocjacji z PSLem Paweł Kukiz ujawnił na Facebooku – „Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list, bo sam nie mam ani czasu ani środków, by zebrać 130 tysięcy podpisów, by stworzyć własne. Taka jest ordynacja”.

„Kukiz i PSL potrzebują się nawzajem. Tak jest skonstruowana nasza ordynacja wyborcza, że faworyzuje duże ugrupowania. W obecnej sytuacji politycznej tylko razem mamy szansę wprowadzić wystarczającą liczbę posłów, aby w jakikolwiek sposób liczyć się w Sejmie” – powiedział anonimowy działacz Kukiz’15.

WP/Gazeta Wyborcza

REKLAMA

Komentarze