Parlament Europejski wspiera promocję ideologii gender i ruchu LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Parlamencie Europejskim miała miejsce debata i głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym praw człowieka i demokracji na świecie w roku 2017 oraz polityki Unii Europejskiej w tym zakresie. Rezolucja w tej sprawie zawiera liczne kontrowersyjne sformułowania, mające na celu m.in. promocję ideologii gender czy ruchu LGBT.

W rezolucji przygotowanej przez Komisję Spraw Zagranicznych, Parlament Europejski, wyrażając zaniepokojenie „odwrotem od demokracji, praw człowieka i praworządności zaobserwowanym w 2017 r. na całym świecie”, wezwał państwa członkowskie UE „do bezwarunkowego dążenia do uwzględniania europejskich i międzynarodowych norm w dziedzinie praw człowieka, praworządności, demokracji i praw mniejszości”. Europosłowie poświęcili przy tym sporo miejsca kwestii walki o prawa kobiet i równouprawnienia płci. W dokumencie stwierdzono, iż „równość kobiet i mężczyzn stanowi podstawową zasadę UE”, która powinna być promowana i implementowana w Europie i na całym świecie.

Należy podkreślić przy tym, że do tej pory unijna polityka promująca równouprawnienie płci opierała się przede wszystkim na dążeniu do wzrostu wskaźnika zatrudnienia kobiet w pełnym wymiarze czasu pracy – bez względu na ich osobiste preferencje, deprecjonowaniu macierzyństwa jako rzekomej przeszkody w rozwoju zawodowym kobiet, ingerencji w stosunki między małżonkami, w tym w podział obowiązków, m.in. poprzez regulację urlopów rodzicielskich oraz promowaniu opieki żłobkowej jako jedynej pożądanej formy opieki nad dziećmi do lat trzech. Krytyce zostały poddane również wybory kobiet związane z wykształceniem oraz wyuczonym zawodem, gdy okazało się, że wiele kobiet preferuje pracę umożliwiającą opiekę nad dziećmi zamiast zatrudnienia na pełny etat.

Następnie, w rezolucji podkreślono konieczność zwalczania „wszelkimi sposobami przemocy wobec kobiet” oraz wezwano państwa unijne do niezwłocznego ratyfikowania i wdrożenia w życie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. W 2014 r. Instytut Ordo Iuris opublikował raport, w którym zwracał uwagę m.in. na błędne wskazanie przyczyny problemu przemocy wobec kobiet, dowodzące nieskuteczności Konwencji stambulskiej, oraz na jej niezgodność z Konstytucją RP. Postanowienia Konwencji w rzeczywistości nie służą bowiem zwalczaniu problemu przemocy wobec kobiet, lecz promocji ideologii gender oraz atakowi na rodzinę. Prawną alternatywą na forum międzynarodowym w kwestii zwalczania przemocy domowej przy zachowaniu autonomii rodziny i poszczególnych jej członków jest Konwencja o Prawach Rodziny. Powstała ona z inicjatywy europosła Marka Jurka, a jej autorami są eksperci Ordo Iuris.

Kolejny aspekt rezolucji, na który warto zwrócić uwagę, dotyczy unijnej tzw. polityki antydyskryminacyjnej. Potępiając formy dyskryminacji, w tym ze względu na „orientację seksualną i tożsamość płciową”, Parlament Europejski subtelnie narzuca akceptację ideologii gender oraz zwraca szczególną uwagę na promocję ruchu LGBT uderzając jednocześnie w tożsamość małżeństwa i rodziny. W dokumencie podkreślono konieczność „opracowania strategii edukacyjnych w szkołach w celu zwiększenia świadomości wśród dzieci i udostępnienia im narzędzi niezbędnych do identyfikowania wszystkich form dyskryminacji”. W rzeczywistości, za powyższym sformułowaniem kryje się poparcie dla organizowania w placówkach oświatowych akcji takich jak „Tęczowy piątek”, promujących ruchy LGBT i żądane przez nią przywileje związane z formalizacją konkubinatów jednopłciowych czy adopcją dzieci. W 2018 r. „Tęczowy piątek” wzbudził w Polsce szczególne kontrowersje, ponieważ był przeprowadzany w szkołach często bez zgody rodziców.

Mając na uwadze powyższe zastrzeżenia dotyczące rezolucji, istnieją poważne wątpliwości, czy polscy eurodeputowani powinni popierać unijną politykę na rzecz równouprawnienia płci w obecnym kształcie. Łączy się to z dalszym wdrażaniem Konwencji Stambulskiej oraz promocją ideologii gender i ruchu LGBT. Stoi to również w sprzeczności z podstawowymi zasadami ustrojowymi oraz prawami gwarantowanymi w Konstytucji RP (m.in. zasada ochrony małżeństwa i rodziny).

INFORMACJA PRASOWA ORDO IURIS

https://medianarodowe.com/w-brukseli-protest-przeciwko-imigracji-doszlo-do-starc/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY