REKLAMA

Papież Franciszek: „Bóg nigdy nie wypiera się swoich dzieci”

Papież Franciszek: „Bóg nigdy nie wypiera się swoich dzieci”

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej zwrócił się do polskich pielgrzymów. Zachęcał, aby św. Stanisław ze Szczepanowa był dla Polaków wzorem jako obrońca Ewangelii i zasad moralnych.

Wczoraj Kościół w Polsce świętował uroczystość waszego Patrona świętego Stanisława biskupa i męczennika. Oddał on życie jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności każdego człowieka- mówił papież.

Brak obrazka

Czytaj także: Papież Franciszek: “Posłuszeństwo względem Boga jest granicą posłuszeństwa człowieka względem państwa”

Jego heroiczny przykład niech będzie dla was wszystkich drogowskazem w waszej codzienności, w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Niech jego wstawiennictwo wspiera was w podążaniu drogami prawdy i miłości- dodał.

W katechezie na temat chrztu papież wskazywał natomiast, iż sakrament ten pozostawia „niezatarte znamię” i nie wymazuje go żaden grzech.

Brak obrazka

A jeśli ktoś staje się złoczyńcą, który zabija ludzi i dopuszcza się niesprawiedliwości, czy wtedy znamię to zanika? Nie, to hańba, że człowiek dopuszcza się takich rzeczy, że działa przeciwko Bogu, ale Bóg nigdy nie wypiera się swoich dzieci- wyjaśniał papież.

gosc.pl

Zobacz także:

REKLAMA

 

REKLAMA

Komentarze