REKLAMA

Organizatorka oburzona po wykorzystaniu loga Strajku Kobiet. Sama zarobiła już ponad pół miliona na zbiórce

Organizatorka oburzona po wykorzystaniu loga Strajku Kobiet. Sama zarobiła już ponad pół miliona na zbiórce

Organizatorka protestów oraz przewodnicząca stowarzyszenia „Strajk Kobiet” w rozmowie z portalem „Money” wyraziła swoje oburzenie na temat finansowego wykorzystywania logo protestów. Wspólnie z prawnikami obmyśla strategię pozywania za to przedsiębiorstw i ludzi. Dziennikarz „Wprost” przypomina o trwającej zbiórce pieniędzy na konto Marty Lempart.

REKLAMA

W wypowiedzi dla portalu „money.pl” Marta Lempart, organizatorka protestów oraz szefowa stowarzyszenia „Strajku Kobiet” zapowiedziała wstąpienie na drogę prawną w celu ukarania za wykorzystywanie symbolu błyskawicy na różnych produktach.

Na serwisach aukcyjnych można uświadczyć teraz wiele produktów z czerwonym symbolem błyskawicy na czarnym tle. Logo umieszczane jest na czapkach, kubkach czy też maseczkach. Koszulki z takowym logotypem mogą kosztować nawet 40 złotych.

Zobacz także: Grupa protestujących aborcjonistów pobiła księdza w Myśliborzu!

„Rozmawiamy na ten temat z prawnikami, jak rozwiązać tę sytuację” – oświadczyła organizatorka protestów przypominając, że prawa autorskie do logotypu posiada jedna z współpracownic organizacji, która go zaprojektowała – „I to ona ma do tego prawa autorskie” – zaznaczyła.

Niewykluczone, że sprzedawcy będą ostatecznie musieli zwrócić pozyskane pieniądze ze sprzedaży produktów z podobnym znakiem Strajku Kobiet.

„Nie tylko my to sprzedajemy. Prawa autorskie? To przecież tylko błyskawica, powszechny symbol. A zapotrzebowanie jest ogromne, widzimy to” – powiedział przedstawiciel jednej z firm produkujących maseczki.

Zarabianie na naiwności ludzi?

Do ostrego stanowiska Marty Lempart odniósł się redaktor portalu „Wprost” Marcin Dobski, który wykazuje podwójne standardy szefowej feministycznej organizacji – „Marta Lempart chce pozywać ludzi, którzy wspierają protest”.

Warto zauważyć, że na wspomnianą zbiórkę pieniędzy przeprowadza bezpośrednio organizatorka, a nie jak to w zwyczaju mają robić organizacje społeczne na konto stowarzyszenia. Do tej pory udało jej się zebrać ponad 800 tysięcy złotych w ciągu kilku dni.

źródło: zrzutka.pl

„Założyłyśmy zrzutkę, bo potrzebne są nam środki na materiały do wykorzystania przy wszystkich protestach, tj. ulotki, flagi, banery, plakaty, kamizelki, nagłośnienie oraz na materiały szkoleniowo – edukacyjne do spotkań, debat i szkoleń, ewentualne koszty wynajęcia sal itp. To jest średnio ok 200 zł na komitet lokalny. Priorytet w zrzutce mają zapotrzebowania zgłoszone z mniejszych i średnich miejscowości. Pomóżcie!” – czytamy w opisie zbiórki.

money.pl

REKLAMA

Komentarze