REKLAMA

[OPINIA] Kurpas: Zachorowania na odrę a imigracja z Ukrainy

[OPINIA] Kurpas: Zachorowania na odrę a imigracja z Ukrainy

Od jesiennej awantury wokół przypadków wystąpienia odry w Polsce minęło już trochę czasu. W październiku politycy, a wraz z nimi media głównego nurtu, podniosły temat zachorowań na odrę w Polsce, podając za główną przyczynę sprzeciw wobec szczepień.

REKLAMA

W tym samym czasie Sejm procedował przepisy odnośnie przymusu szczepień w Polsce… Oczywiście przypadki zachorowań na odrę były świetnym pretekstem do uchwalenia restrykcyjnych przepisów, zgodnych z oczekiwaniami zagranicznych korporacji farmaceutycznych.

Ruch Narodowy od początku był głosem rozsądku w tej sprawie. Nie płynęliśmy z rządową propagandą. Uważaliśmy, że za przypadki odry w Polsce odpowiadają imigranci z Ukrainy, nad którymi rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma żadnej kontroli.

W listopadzie do Sejmu wpłynęła interpelacja poselska (nr 27950) posła Roberta Winnickiego, prezesa Ruchu Narodowego, której byłem autorem. Niestety, z jej lektury wysnuwa się jeszcze bardziej smutny obraz państwa polskiego pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, niż mogliśmy przypuszczać.

Obywatele Ukrainy stanowią najliczniejszą grupę cudzoziemców w Polsce. W roku 2017 zarejestrowano prawie 2 miliony oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy dla Ukraińców. Szacuje się, że nawet drugie tyle obywateli Ukrainy pracuje (lub przebywa) w Polsce nielegalnie. Jak stwierdza w odpowiedzi na interpelację p. Stanisław Szwed – sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – wielu Ukraińców podejmuje prace sezonowe bez oświadczeń (zgodnie z przepisami można te prace wykonywać jeszcze przed wydaniem stosownego zezwolenia, co jest wykorzystywane przez ukraińskich imigrantów).

W Polsce wdrożono Fundusz Azylu, Migracji i Integracji, który jest przeznaczony na integrację m.in. ukraińskich imigrantów. Z tego Funduszu jest finansowa pomoc socjalna, edukacyjna, zdrowotna itp. dla obywateli Ukrainy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zamiast obniżać podatki, obniżyć kwotę wolną od podatku i zachęcać Polaków z emigracji do powrotu, woli wydawać setki milionów złotych na integrację Ukraińców. Na sam program 500+ dla ukraińskich dzieci rząd Prawa i Sprawiedliwości wydaje prawie 30 milionów złotych rocznie.

Podobnie rzecz się ma z nauką. Jak informuje podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, p. Piotr Dardziński – na polskich uczelniach studiuje aż 39 311 obywateli Ukrainy, z czego w przypadku prawie 8 tys. Ukraińców sto procent kosztów kształcenia finansują Polacy…

Są to zatrważające dane, pokazujące, jak bardzo służalczy wobec interesów Ameryki jest rząd Prawa i Sprawiedliwości. To Stanom Zjednoczonym zależy na silnej Ukrainy, która ma być w opozycji do Rosji. Ale silna Ukraina to słaba Polska. Zresztą ostatnia awantura wokół irańskiej konferencji w Warszawie na zamówienie USA pokazuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, mimo patriotycznych haseł, na pewno nie reprezentuje interesów polskiego narodu, tylko interes Waszyngtonu i Tel Awiwu.

A gdzie w tym wszystkich są tytułowe zachorowania na odrę? Niestety, Ruch Narodowy miał rację, od początku twierdząc, że za zachorowania na odrę w Polsce to w głównej mierze wina Ukraińców.

Jak przyznaje z upoważnienia Ministra Zdrowia pan Zbigniew Król, podsekretarz stanu w MZ, najwięcej przypadków zachorowań na odrę w Europie w okresie 1.01-31.10. 2018 stwierdzono wśród obywateli Ukrainy – ponad 32 tysiące. W Polsce w okresie 1.01- 15.11.2018 stwierdzono 193 przypadki zachorowań na odrę. Dla porównania, jak podaje p. Król – w okresie 1.01-31.10.2018 w Bułgarii wystąpiło 8 przypadków zachorowań na odrę, w Rumunii 943 przypadki, we Francji 2787 a we Włoszech 2 373.

Co gorsza, Ministerstwo Zdrowia samo przyznaje w odpowiedzi na interpelację, że cyt. ZACHOROWANIA NA ODRĘ W POLSCE SĄ ZWIĄZANE PRZEDE WSZYSTKIM Z ZAWLEKANIEM CHOROBY Z ZAGRANICY LUB ZAKAŻENIEM OSÓB, KTÓRE NIE SĄ ZASZCZEPIONE PRZECIWKO ODRZE PRZEZ OSOBY NIE BĘDĄCE NARODOWOŚCI POLSKIEJ.

Niestety, Ruch Narodowy od początku miał rację, że za całą histerię związaną z zachorowaniami na odrę w Polsce odpowiadają Ukraińcy i koncerny farmaceutyczne, które mają w przymusie szczepień swoje interesy. A tak naprawdę odpowiada za to wszystko antynarodowy rząd Prawa i Sprawiedliwości, który bez żadnej kontroli wpuszcza do Polski Ukraińców, serwując im opiekę, o jakiej znaczna część Polaków może pomarzyć. Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość woli w Polsce Ukraińców, zamiast powrotu naszej emigracji, pozostanie tutaj pytaniem bez odpowiedzi.

Ruch Narodowy – ostatni bastion zdrowego rozsądku w Polsce.

autor:

Adam Kurpas
REKLAMA

Komentarze