REKLAMA

Ograniczenie do 5 osób podczas Mszy Świętej

Ograniczenie do 5 osób podczas Mszy Świętej

W związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń wydanych przez polski rząd Episkopat Polski zdecydował się im podporządkować. Od 25. marca podczas Mszy Świętej nie licząc służby liturgicznej brać udział może 5 osób. Ograniczenie obowiązywać będzie również podczas Triduum Paschalnego. Arcybiskup Stanisław Gądecki zachęca do szczególnej modlitwy.

Arcybiskup poznański Stanisław Gądecki, a zarazem przewodniczący Komisji Episkopatu Polski wystosował komunikat zgodnie z najnowszymi ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd. Dotyczą one m.in. zgromadzeń publicznych w okresie epidemii koronawirusa.

REKLAMA

Zobacz także: Rząd wprowadza nowe ograniczenia na czas epidemii

„W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia” – czytamy w komunikacie.

Polscy biskupi zachęcają do wspólnej modlitwy w domach o jak najszybsze zakończenie epidemii oraz do uczestnictwa w Mszach Świętych za pośrednictwem telewizji, radia oraz internetu.

Przewodniczący KEP poprosił również w liście do portugalskiego kardynała Manuela Jose Macario do Nascimento Clemente, który przewodniczy episkopatowi w Portugalii, aby powierzył Polskę Matce Boskiej w Fatimie.

archpoznan.pl

REKLAMA

Komentarze