REKLAMA

Nożownik zaatakował komisariat rybnickiej policji

Nożownik zaatakował komisariat rybnickiej policji

Dziś rano na Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku doszło do niecodziennego incydentu. Nożownik wkroczył na komisariat z młotkiem w ręku. Zaatakował recepcjonistkę, lecz gdy ta próbowała uciec tym razem zranił kobietę nożem. Na całą sytuację szybko zareagował policjant pełniący dyżur.

REKLAMA

Nie jest jasne, dlaczego nożownik postanowił zaatakować bezradną kobietę pracującą na recepcji w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. 63-letni mężczyzna bez żadnego skrępowania wszedł na teren komisariatu uzbrojony w młotek i nóż – którym zranił 49-letnia recepcjonistkę.

Czytaj więcej: Watykański urzędnik nie wyklucza żonatych księży

Sytuacja miała miejsce około godziny 10, a dzięki policjantowi pełniącemu w tym czasie dyżur na komendzie nie doszło do tragedii. Funkcjonariusz sprawnie obezwładnił starszego mężczyznę oraz wezwał pogotowie medyczne.

Lekarze określają stan pacjentki jako stabilny. Rodzinie pokrzywdzonej oraz policjantowi ratujący zagrożoną kobietę została przydzielona opieka psychologiczna.

Śledczy przeprowadzają na miejscu zdarzenia czynności operacyjne, które mają pomóc w ustaleniu przyczyn ataku nożownika. Nadzór nad sprawą przejęła prokuratura. Zabezpieczono wszystkie materiały dowodowe oraz nagrania z kamer. Napastnik nie był wcześniej karany.

DoRzeczy

REKLAMA

Komentarze