REKLAMA

Nowe ryzyko podsłuchów?  Kolejny chiński potentat smartfonów atakuje polski rynek

Nowe ryzyko podsłuchów? Kolejny chiński potentat smartfonów atakuje polski rynek

REKLAMA

Wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej udzieliła menadżerka ds. marki firmy Oppo, Mo Zhang, z którego dowiadujemy się o przyszłej strategii nowego chińskiego gracza na polskim rynku smartfonów.  

Myślę, że polski rynek ma potencjał. Nasze smartfony, będą się na nim wyróżniały np. technologią szybkiego ładowania SuperVOOC. (…) Obecnie jest to ważne dla zabieganego konsumenta, który korzysta z wielu aplikacji – powiedziała dla PAP menadżerka.

Dotychczas w Polsce zadebiutowały cztery modele smartfonów: Find X, RX17 Pro, RX17 Neo, AX7. Ceny telefonów wahają się między 999 zł, a 3699 zł.

Oppo jest marką premium, ale nie powiedziałabym, że chcemy zapełnić jedynie niszę flagowych telefonów (…). Mamy produkty dla szerokiego grona konsumentów – budżetowe, ze średniej i wyższej półki. Na świecie największa popularnością cieszyła się seria R – poinformowała Zang.

Numer cztery na globalnym rynku

W Chinach Oppo jest numerem jeden. Globalnie jesteśmy marką numer cztery, więc nadal znajdujemy się w czołówce. Firma powstała w 2008 roku, więc działamy na rynku smartfonów przeszło 11 lat. Od samego początku bardzo mocno stawialiśmy po pierwsze na technologię, ale też na jakość wykonania – dodała.

W Polsce chcemy rozwijać się dobrze, a nie szybko. Nie zależy nam, by osiągać wyśrubowane wyniki kosztem innych aspektów. Mamy długofalową strategię dla Polski. Taką markę buduje się latami. Słysząc pierwszy pozytywny feedback uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani – zaznaczyła przedstawicielka Oppo.

“Nie budujemy infrastruktury komunikacyjnej”

Jak powiedziała Zang, Oppo nie obawia się zamieszania wokół działalności na Zachodzie chińskich firm. Jak wspomniała, marka ta nie zajmuje się budową infrastruktury telekomunikacyjnej. Główna działalność opiera się na produkcji i sprzedaży smartfonów.

REKLAMA

Koncentrujemy się na własnych działaniach i nie oceniamy konkurencji czy też różnych zawirowań w sytuacji na rynku – zaznaczyła.

Czytaj także: Homoterror na stadionach! Będzie cenzura przyśpiewek kibiców i pozwy dla klubów

Różne opinie internautów

Przedstawiciel MyApple Krystian Kozerawski, podzielił się wrażeniami z obsługi modelu telefonu – Mechanicznie wysuwany panel aparatów w Oppo FindX. Co jak dostanie się tam pył lub piach? Mam obawy, choć ekran bez wycięcia prezentuje się świetnie.

Ceny Oppo może i nie są niskie, ale patrząc na podejście do tematu mogą sporo namieszać na rynku. Im się nigdzie nie spieszy – skomentował użytkownik portalu społecznościowego.

Oppo, marka firmy BBK Electronics, funkcjonuje od ponad 10 lat, obecnie operując w 40 krajach na świecie. W 2018 roku firma wysunęła się na pierwsze miejsce na chińskim rynku oraz na czwarta pozycję globalnie pod względem ilości sprzedanych telefonów. 200 mln użytkowników korzystało z urządzeń Oppo przed wejściem na europejskie salony.

PAP

REKLAMA

Komentarze