REKLAMA

Nowe fakty ws. śmierci Kosteckiego. Dwie osoby zaangażowane w zabójstwo boksera?

Nowe fakty ws. śmierci Kosteckiego. Dwie osoby zaangażowane w zabójstwo boksera?

Na jaw wychodzą nowe informacje ws. śmierci Dawida Kosteckiego. Coraz więcej wskazuje na to, że w „samobójstwo” boksera były zaangażowane dwie osoby.

Przypominamy, że o samobójstwie mężczyzny poinformowano 2 sierpnia – według SW mężczyzna powiesił się na prześcieradle. Współwięźniowie mieli niczego nie zauważyć ponieważ pięściarz wcześniej przykrył się prześcieradłem.

REKLAMA

O tym, że dwie osoby mogły mieć udział w zabójstwie boksera poinformował Roman Giertych: „Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu.”

Rodzina i opinia publiczna również nie wierzy z samobójstwo Kosteckiego. Pięściarz ujawnił bowiem na Facebooku powiązania policjantów ze światem przestępczym. Była to zemsta za to, że został aresztowany tuż przed walką z legendą boksu, Royem Jonesem Jr. Mężczyzna był także głównym świadkiem ws. afery obyczajowej na Podkarpaciu.

Rodzina nie zgadza się z decyzją prokuratury – według nich mężczyzna nie mógł popełnić samobójstwa. Mają o tym świadczyć m.in. krwawe ślady na szyi pięściarza. „Rzeczpospolita” podała jednak, że prokuratura nie zgodzi się na ponowną sekcję zwłok. Urzędnicy wyznaczyli patomorfolog z Zakładu Medycyny Sądowej, która ma wyjaśnić rodzinie wszelkie wątpliwości, a w przesłuchaniu biegłej będzie mógł uczestniczyć pełnomocnik rodziny.

onet
REKLAMA

Komentarze