REKLAMA

Nowa nacjonalistyczna partia wystartuje w wyborach w Szwecji!

Nowa nacjonalistyczna partia wystartuje w wyborach w Szwecji!

REKLAMA

Alternativ för Sverige to nazwa nowej nacjonalistycznej partii w Szwecji. Z radykalnym programem startuje w wyborach do parlamentu. 

Przewodniczący partii Gustav Kasselstrand nie ulega poprawności politycznej i mówi, jak jest. Partia może sporo namieszać na scenie politycznej, szczególnie odbierając głosy wyborców Szwedzkich Demokratów, którzy zawiedzeni ciągłą liberalizacją, szukają dla siebie radykalnej partii, która wyraża ich pogląd na świat.

Alternativ för Sverige chce wyjść z Unii Europejskiej, deportować nielegalnych imigrantów, zlikwidować mainstreamowe kanały telewizyjne SVT i TV4 oraz przywrócić obowiązkową służbę wojskową.

Główny hasłem nowego ugrupowania jest “remigracja” – natychmiastowe wstrzymanie przyjmowania imigrantów i deportacja tych, którzy już znajdują się na terenie Szwecji.

Do tej pory Szwedzcy Demokraci mieli duże monopol na poruszanie kwestii antyimigranckich. Na szczęście się to zmienia.

Badanie przeprowadzone przez Sentio pokazuje, że aż co trzeci Szwed rozważyłby oddanie głosu na partię, która zaproponuje większe zmniejszenie imigracji niż dotychczasowe partie parlamentarne. Aż 2/3 wyborców SD chciałoby bardziej antyimigracyjnej alternatywy niż obecnie proponują Szwedzcy Demokraci. Takie same wymagania ma 41,5% wyborców Moderatów.

Choć Jimmie Åkesson, prezes SD nazywa AfS ekstremistami i porównuje ich do neonazistów, Gustav Kasselstrand nie zamierza łagodzić retoryki, a oskarżenia nazywa bredniami.

REKLAMA

Cieszę się, że dzięki powstaniu AfS pozbędziemy się z naszej partii ludzi, którzy mają opinię rasistów – tak skomentował rzecznik prasowy Szwedzkich Demokratów powstanie nacjonalistycznej partii.

Partia wypuściła spot promujący nowe ugrupowanie. Film dostępny jest również z angielskimi napisami.

Na kampanię wyborczą Alternatywa dla Szwecji zebrała już ponad 1 milion koron. To więcej niż miała w planach. Wybory parlamentarne już 9 września.

narodowcy.net/reporters.pl

Zobacz też

REKLAMA

Komentarze