REKLAMA

Niemiecki poseł: „Polacy nie uczestniczyli w Holokauście”

Niemiecki poseł: „Polacy nie uczestniczyli w Holokauście”

Poseł niemieckiej partii Zieloni wypowiedział się na temat spięć pomiędzy Polską a Izraelem. Manuel Sarrazin podkreślił – Polacy nie uczestniczyli w Holokauście.

REKLAMA

Nieodpowiedzialne i z punktu widzenia polityki historycznej niestosowne traktowanie najbardziej ponurych akapitów naszej historii przez niemieckie media było punktem wyjścia do obecnych napięć między Izraelem a Polską – napisał poseł na blogu.

Wypowiedź przytoczył portal wPolityce.pl. Poseł uważa, że ustawa i jej realizacja będą śledzone w niemieckich mediach – To, że złe nazewnictwo nazistowskich obozów zagłady w okupowanej w czasie II wojny światowej Polsce będzie mogło w przyszłości być karane, było intensywnie śledzone i dyskutowane także w Niemczech.

Sarrazin odniósł się także do haniebnych słów telewizji ZDF, która nagminnie używa terminu „polskie obozy koncentracyjne”. – Zamiast przeprosić w sposób stosowny i sprostować informację – jak większość mediów robiło w takich wypadkach – ZDF ugiął się dopiero po roku, gdy został do tego zmuszony przez sąd. Powstało wrażenie, że niemiecki nadawca publiczny działał na podstawie jakiejś ukrytej agendy.

Polityk dodał również, że należy na każdym kroku podkreślić, że nie było „polskich obozów” – Musimy podkreślić, że nie było »polskich obozów«, tylko wyłącznie narodowo-socjalistyczne obozy zagłady, które zostały stworzone w okupowanej Polsce przez Niemców, w celu dokonania ludobójstwa na europejskich Żydach.

 

wPolityce.pl/onet.pl
REKLAMA

Komentarze