REKLAMA

Nadzwyczajne spotkanie Prezydenta z Premierem oraz ministrami w sprawie koronawirusa

Nadzwyczajne spotkanie Prezydenta z Premierem oraz ministrami w sprawie koronawirusa

Dziś rano doszło do spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw wewnętrznych oraz ministrem zdrowia. Podczas konferencji prasowej w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Prezydent apelował o zachowanie spokoju.

REKLAMA

O godzinie 9 doszło do spotkania Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrami. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego debatowano nad sytuacją dotyczącą zagrożenia koronawirusem w Polsce.

Zobacz także: Polka szefuje zespołowi, który tworzy szczepionkę na koronawirusa

„Pan minister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny potwierdzili mi przed momentem, że do tej pory w naszym kraju nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania koronawirusem” – potwierdził dotychczasowe informacje.

Prezydent przekazał, że prędzej czy później dojdzie do pierwszego przypadku zarażenia tym wirusem w Polsce, dlatego że dotarł on do naszych bliskich sąsiadów m.in. do Czech.

Apelował również do polityków o zachowanie spokoju i nie wykorzystywania tego zagrożenia do walki politycznej. Przekonywał również o wytężonej pracy instytucji sanitarnych w tej kwestii.

„W tej sytuacji najważniejsze jest zachowanie procedur i zachowanie spokoju. Nie ma co ulegać emocjom, choć to są bardzo trudne sytuacje gdy się ktoś źle czuje. Wtedy trzeba udać się po pomoc medyczną” – apelował Prezydent.

polsatnews.pl

REKLAMA

Komentarze